Palangos sanatorinėje mokykloje – projektas „Draugystė širdelėje plazdena“

Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė įsitraukė į respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektą „Draugystė širdelėje plazdena“, kurį organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Kregždutė“. Projektas skirtas paminėti Tarptautinei tolerancijos dienai, kuri kasmet minima lapkričio 16 d.

Projekte dalyvavo priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai, mokytojos Erika Turauskienė, Asta Kornišinienė ir bibliotekininkė Ingrida Rimšienė. Projektas buvo vykdomas keturiais etapais: 1) „Emociukai ir jausmiukai“, 2) „Širdelė draugui“, 3) „Tolerancijos upė“, 4) „Veiklų ekspozicija“.

 

Spalio 24–27 d. mokytoja Erika Turauskienė su priešmokyklinio amžiaus ugdytiniais diskutavo apie jausmus, emocijas, nusiraminimo būdus, priemones ir kūrė emociukus. Vaikai įgyvendino savo kūrybinius sumanymus, panaudodami gamtinę medžiagą, kitas pasirinktas priemones. Spalio 28 d. mokytojos E. Turauskienė ir A. Kornišinienė mokė vaikus kurti emociukus naudojant skaitmenines priemones – interaktyviąją lentą, programą „Piešimas“. Vaikai susidomėjo siūloma veikla ir noriai į ją įsitraukė.

 

Lapkričio 7–9 d. mokytoja E. Turauskienė organizavo pokalbius apie draugystę, skatino vaikus žaisti socialinę kompetenciją ugdantį žaidimą „Draugystės voratinklis“, aptarti būdus ir priemones, kaip galima išreikšti draugystę. Lapkričio 10 d. mažieji smalsučiai apsilankė bibliotekoje, kurioje bibliotekininkė Ingrida Rimšienė jiems pristatė australų autorės ir iliustratorės Treisės Moronei (Trace Moroney) ugdomąsias paveikslėlių „Jausmų serijos“ knygas apie jausmus, skirtas 2–7 metų vaikams ir jų tėveliams. Lapkričio 11 d. mokytoja E. Turauskienė pasiūlė vaikams sukurti širdelę draugui, pasitelkiant STEAM metodiką. Vaikai aktyviai įsitraukė į kūrybinį procesą, atskleidė savo kūrybinius gebėjimus.

 

Lapkričio 14 d. priešmokyklinio amžiaus vaikai kūrė žuvis naudodami įvairias dailės technikas. Lapkričio 15 d. mokiniai sukūrė Tolerancijos upę, kurioje kiekvienas „paleido“ savo žuvį. Mokytoja E. Turauskienė priminė vaikams, kad visi esame skirtingi, bet visi labai įdomūs, saviti. Mokiniai sutiko, kad draugauti – smagu.

Mokytoja E. Turauskienė fiksavo kiekvieno etapo veiklas. Mokytoja A. Kornišinienė sukūrė tris koliažus, kuriuos bibliotekininkė I. Rimšienė išsiuntė į Šiaulių lopšelį-darželį elektroniniu paštu. Palangos sanatorinės mokyklos bendruomenė džiaugėsi vaikų kūrybiniais sumanymais ir galimybe dalyvauti projekte kartu su kitomis įstaigomis. Projekte dalyvavusių vaikų tėvai / globėjai žadėjo, kad organizuos panašias veiklas namuose.

 

Virtuali projekto vykdytų veiklų paroda bus skelbiama lopšelio-darželio „Kregždutė“ interneto svetainėje ir darželio „Facebook“ paskyroje nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 2 d. Projekto organizatoriai projekte dalyvavusioms įstaigoms išsiųs padėkos raštus ir metodinės veiklos pažymas. Palangos sanatorinės mokyklos priešmokyklinio amžiaus vaikams, dalyvavusiems projekte, padėkos bus išsiųstos Lietuvos paštu į jų ugdymo įstaigas. Kitiems projekto dalyviams pažymas ir padėkas įteiks direktorius Alvydas Milinis.

 

Projekto metu mokiniai turėjo galimybę sužinoti, kad jausmai ir emocijos kuria santykį, kuris lemia poelgius ir sprendimus. Gebėjimas pažinti, suprasti save ir šalia esantįjį ugdo empatiją, pagarbą, savigarbą, leidžia augti atvirai ir pasitikinčiai asmenybei.

 

Erika Turauskienė

Palangos sanatorinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Asta Kornišinienė

informacinių technologijų mokytoja

Ingrida Rimšienė

bibliotekininkė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.