Pagalbos mokiniui programa, orientuojantis į įtraukųjį ugdymą

Marijampolės „Ryto“ pagrindinė mokykla koordinuoja „Erasmus+“ projektą „Disadvantaged students overcoming the disasters“, kurio partneriai: Turkija, Graikija, Rumunija ir Portugalija (Madeira). Šio projekto metu visose partnerių šalyse buvo atliktas tyrimas „Specialiųjų poreikių turinčių mokinių saugumas mokyklos aplinkoje“, kurio metu išaiškėjo, kad mokyklos bendruomenės visose partnerių šalyse nelabai žino, kaip padėti negalią turinčiam mokiniui civilinės saugos ar nelaimių situacijose. Tyrimo rezultatus galite pamatyti čia.

 

projekto rezultatai

 

Todėl „Erasmus+“ partnerių komanda kuria mobilią programėlę, kurioje informacija turėtų būti pasiekiama skaitant, klausant ir liečiant. Ši programėlė nelaimės atveju padės susiorientuoti įvairią negalią turinčiam mokiniui.

 

Su šio tyrimo rezultatais supažindinome Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos kolektyvą, ir jau 2023 m gegužės mėn. planuojame išbandyti dabar kuriamą mobilią programėlę, kurią pasiūlysime visai švietimo bendruomenei.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.