Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!

Irma Žilinskienė
,
Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ direktorė

Spalio 10 d. – Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Pastaruoju metu didelis dėmesys skiriamas vaikų psichinei sveikatai, nes būtent vaikystėje formuojasi baziniai asmenybės pagrindai.

 

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų ir suaugusių psichikos sveikatos saugojimą bei stiprinimą, Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ bendruomenė organizavo jau tradicija tapusią respublikinę švietimo įstaigų akciją „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“.

Prie akcijos kasmet prisijungia vis daugiau ikimokyklinio bei bendrojo lavinimo įstaigų bendruomenių. Šiemet prisijungti išreiškė norą net 96 ugdymo įstaigos – daugiau nei du tūkstančiai dalyvių iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių.

Visą akcijos savaitę pedagogai su vaikais kalbėjo apie jausmus, emocijas ir jų raišką. Užsiėmimus akcijos dalyviai paįvairino kūrybinėmis veiklomis, kurios taip pat neapsėjo be emocijų. Ugdytiniai jas lipdė, piešė, klijavo. Sukūrė emocijų langą. Kūrybinės dirbtuvės taip pat persikėlė ir į gamtą. Pasivaikščiojimų metu vaikai, tėvai ir mokytojai rinko gamtinę medžiagą, iš kurios dėliojo šypsenas, kūrė įvairias emocijas.

 

Akcijos dalyviai savo įstaigose rengė kūrybinių darbų parodas, kurių metu įstaigos bendruomenės nariai galėto ne tik pasidžiaugti darbeliais, bet ir aptarti jausmus, emocines reakcijas bei jų raiškos būdus. Dalyvaudami akcijoje vaikai, tėvai ir mokytojai sustiprino tarpusavio ryšius, dalijosi šypsenomis ir gera nuotaika.

 

Visą šios akcijos savaitę Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ pedagogai su vaikais mokėsi atpažinti savo ir kitų jausmus. Žaidimų ir kitų, vaikams natūralių veiklų pagalba, lavino emocinį intelektą – išbandė būdus, kurie padeda nurimti.

Spalio 9 d. šią akciją vainikavo baigiamasis renginys, kurio metu vaikai šoko, dainavo įstaigos kieme, iš gamtinių medžiagų kūrė šypsenas-mandalas.

Dėl ekstremalios situacijos šalyje, tradicinę mažųjų eiseną miesto Vilniaus gatve ir šypsenėlių dalinimą praeiviams, pakeitė ugdytinių šypsenomis išpuoštų balionų paleidimas į orą – tai geros nuotaikos ir šypsenų simbolis, išsiųstas viso pasaulio vaikams.

 

Kaip teigia psichologai, tokios akcijos visai mokyklos bendruomenei teikia daug teigiamų emocijų, skatina tarpusavio bendradarbiavimą, kviečia atkreipti dėmesį į savo emocinę sveikatą bei jos stiprinimo galimybes.

Tikime, kad tokios akcijos skatina tausoti ir rūpintis savo emocine sveikata ir gerove, padeda atrasti tinkamus sveikatinimo būdus, kurių pagalba jausimės sveikesni ir laimingesni.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.