„Padėsim prisijungti“ savanoriai jau pradėjo spręsti nuotolinių mokslų iššūkius

Aistė Simėnaitė

Lietuvoje jau veikia pirmasis Nuotolinio mokymo savanorių pagalbos centras, padedantis vaikams ir tėvams spręsti techninius nuotolinio mokslo iššūkius. „Padėsim prisijungti“ iniciatyvos savanorius moksleiviai pasiekti galės paskambinę nemokamu numeriu 8 677 22222.

Thomas Park (unsplash.com) nuotr.

 „Paskelbus nuotolinį mokymą daugybė moksleivių atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, kai elementarios techninės problemos jiems užkirto kelią į kokybišką mokslą. Vieniems nepavyko prisijungti prie mokymo sistemų, kitiems – įkelti darbo, tretiems tiesiog neįsijungė kamera ar mikrofonas“, – sako Jogaila Morkūnas, renginių organizavimo įmonės „Pirmoji kava“ kūrybos vadovas.

 

Vienas jauniausių savanorių – vilnietis abiturientas Lukas Eigėlis. Jo teigimu, techninė pagalba pirmiausiai svarbi moksleivių motyvacijai.

„Vaikams nelengva įveikti sunkumus, rasti motyvacijos bandyti toliau, kai nesiseka. Jei vaikui sunku ne tik spręsti uždavinius, bet ir atsiųsti juos į kompiuterį, peržiūrėti, labai greitai mokymasis taps ir nepatrauklus, ir sunkiai įveikiamas. Mes turime suteikti kiekvienam vaikui galimybę pilnavertiškai dalyvauti švietimo procese“, – sako L. Eigelis.

 

Iniciatyvos kūrėjai teigė, kad vos paskelbus apie savanorių centro darbų pradžią, gerą valią išreiškė daugybė žmonių.

„Savanorių jau turime 62, jų pagalba vaikams – neįkainojama. Tikimės jų sulaukti dar daugiau, kad nė vienas skambutis neliktų neatsakytas. Mes tikime, kad visi vaikai privalo turėti galimybę mokytis, net jei šiuo metu tas mokymas vyksta neįprastai. Taip pat į pagalbos prašymą atsiliepė daugybė verslų ir žiniasklaidos priemonių. Jaučiame labai didelį visuomenės palaikymą“, – teigia Laurynas Šeškus, „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ prodiuseris.

 

Anot Petro Masiulio, „Tele2“ generalinio direktoriaus Baltijos šalims ir Vokietijai, tokiu metu bendruomenė ir verslas turi susivienyti bei dirbti kartu.

„Nuotolinis mokslas tapo rimtu iššūkiu tiek vaikams, tiek ir tėveliams. Džiugu, kad atsiranda prasmingų iniciatyvų, siekiančių padėti mokiniams persiorientuoti į naują pamokų būdą“, – sako P. Masiulis.

Mobiliojo ryšio operatorius  projektui suteikė technines skambučių centro įsidiegimo galimybes – mobilųjį ryšį, tam reikalingą įrangą bei „Išmanaus skambučių valdymo“ sprendimą bei padengė dalį organizacinių sąnaudų.

Prie iniciatyvos prisidėjo ir renginių įmonė „Pirmoji kava“ – suteikė visokeriopą pagalbą steigiant patį centrą.

 

Nuotolinio mokymo savanorių pagalbos centras „Padėsim prisijungti“ skambučių laukia kiekvieną darbo dieną 7–21 val. Moksleiviai ar jų tėvai gali skambinti nemokamu pagalbos numeriu 8 677 22222.

 

Norintys savanoriauti gali užpildyti anketą www.padesimprisijungti.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.