„Padėkime savo draugams“

Aš myliu tuos šuniukus.

Negaliu aš jų sulaukt.

Jeigu būtų jie šalia,

Aš labai džiaugčiausi jais.

Eilėraštį sukūrė Eimantė Saulevičiūtė, 4 metai.

 

Spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnų globos diena. Žinoma, prie šios gražios dienos jungiasi ir Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis“ bendruomenė. Kaip ir kasmet, VšĮ „Penkta koja“ organizuoja akciją „Padėkime gyvūnams“. Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis“ bendruomenė išgirdo šį „Penktos kojos“ prašymą ir nori prie šio gėrio trupinėlio prisidėti. Šia akcija norime skatinti visuomenę susimąstyti apie gyvūnų gyvenimo sąlygų gerinimą, mokyti vaikus gerbti visus gyvūnus, dėkoti jiems už jų didžiulę svarbą mūsų gyvenime, nes jie suteikia gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir reikšmės. Akcija skatins abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę ir parodys, kaip vaikai turėtų gerbti ir rūpintis gyvūnais. Norime, kad vaikai suprastų, jog gyvūnai turi teisę niekada nejausti alkio, troškulio, baimės, skausmo ir kančios. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma. Šiais mažais žingsneliais keičiame pasaulį. Gal vėliau tai paskatins kažką pasiimti šuniuką iš gyvūnų globos namų, o gal net tapti savanoriu. Apie save galime spręsti pagal tai, kaip elgiamės su gyvūnais. Šitą akciją Kauno lopšelis-darželis „Žingsnelis“ organizuoja pirmą kartą, bet gal ne paskutinį. Dalyvavimas tokiose akcijose yra labai svarbus mums ir mūsų ugdytiniams, kilnus mokytojo ar tėvelių pavyzdys ugdo vaikų kilnius darbus.

 

Taigi kyla klausimas, kaip Kauno lopšeliui-darželiui „Žingsnelis“ prisidėti prie šios akcijos ir per trumpą laiką nuveikti labai daug. Spalio 3–14 d. organizavome akciją „Padėkime gyvūnams“. Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelio“ bendruomenė – tėveliai, ugdytiniai, pedagogai – atnešė gyvūnėliams maisto, švaros priemonių, naujų žaislų, taip prisidėdami prie gyvūnų prieglaudos „Penkta koja“ gyvūnėlių gerovės.

Edukacija „Noriu šuniuko!“

Spalio 3 d. mes, mokytojos Eglė Kraujalienė, Kristina Saulevičienė ir Viktorija Čeponytė, ugdytiniams organizavome edukaciją „Noriu šuniuko!“. Edukacijoje ugdytiniai susipažino su šuniuko gyvenimo būdu. Vaidinimas vyko apie mažą mergaitę, kuri labai norėjo šuniuko, bet juk juo reikia rūpintis, saugoti, mylėti ir prižiūrėti tam, kad nebūtų šuniukai pasiklydę ar globos namuose. Juk, kaip ir žmogus, gyvūnas nusipelnė būti visavertis šeimos narys.

Akcija „Padėkime gyvūnams“

VšĮ „Penkta koja“ darbuotojai su gyvūnėliais atvyko į Kauno lopšelį-darželį „Žingsnelis“, į edukaciją „Globok, saugok, padėk“, kurios metu buvo surengtas įspūdingas gyvūnėlių pasirodymas, papasakota apie atsakomybę auginant gyvūnėlį, apie pagarbą ir meilę gyvūnams, gyvūnų kalbą ir kiekvieno gyvūno savąją istoriją, šunų reiškiamas emocijas ir patirtį.

Edukacija „Globok, saugok, padėk“

Taigi norime pasidalyti šia teigiama patirtimi su visa Lietuva, galbūt kai kuriems žmonėms nepatinka, o gal patinka gyvūnai. Juk gyvūnai yra nekalti dėl mūsų pačių požiūrio, juk tai – gyvas organizmas, kuris teikia daug džiaugsmo, švelnumo, meilumo. Per šią akciją mūsų bendruomenė bendravo ir bendradarbiavo, kiekvienas prisidėjo prie mažų ir nekaltų gyvūnėlio gėrio, bet svarbiausia – mūsų ugdytiniai, kurie ugdė pažinimo įgūdžius, empatijos jausmą, atsakomybės, pagarbos vertybių nuostatas.

 

 

Geriausias būdas prisiminti gerus darbus – juos kartoti. (E. Bekonas)

 

Eglė Kraujalienė, Kauno l.-d. „Žingsnelis“ mokytoja metodininkė

Viktorija Čeponytė, mokytoja

Kristina Saulevičienė, meninio ugdymo (muzikos) mokytoja metodininkė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.