Pabėgti iš komforto zonos

Sigitas Miknevičius
,
DofE programos vadovas

The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE) apdovanojimai yra pasaulyje gerai žinoma neformalaus ugdymo(si) programa jaunimui. Programa pradėta 1956-ais metais Edinburgo hercogo princo Filipo (Prince Philip) Didžiojoje Britanijoje ir nuo tada išplito po 140 pasaulio šalių. Daugiau nei 8 milijonai jaunų žmonių jau dalyvavo šioje programoje. Lietuvoje ji įgyvendinama nuo 2006 metų. Širvintų r. Gelvonų gimnazijos mokiniai taip pat dalyvauja. Programos dalyviai išsikelia savo tobulėjimo tikslus, atranda tobulėjimo motyvacijos, mokosi atsakomybės, o mokytojai pastebi mokiniuose naujus talentus.

 

 

Birželio 7 d. 60 gimnazistų dalyvavo žygyje pėsčiomis maršrutu Upninkai–Kunigiškiai–Paširvintys–Upninkai. Žygio dalyviai buvo pasiskirstę grupelėmis: geriamo vandens ieškojimo grupė, sporto aikštelių rengimo, laužavietės rengimo bei medinių iešmų gamybos grupė, orientavimosi aplinkoje lyderiai. Taip žingsnis po žingsnio jaunimas įgyja praktinių įgūdžių, gamtamokslis ugdymas padeda jaunam žmogui išlaisvėti. Mokiniai suvokia savo silpnybes ir stiprybes, tobulina sveikos gyvensenos įgūdžius. Tai puikios netradicinės pamokos gamtoje, kurios mokyklos neformalųjį ugdymą padaro išskirtinį.

 

Dažnai pasigirsta, jog kaimo mokyklos neparuošia mokinių, nesuteikia žinių, kurias ateityje pritaikys gyvenime, tačiau galiu drąsiai pasakyti, jog mes dedame dideles pastangas, kad kaimo mokiniai būtų stipriai socializuoti, gautų gerą mokymą, gebėtų orientuotis taip besikeičiančioje aplinkoje. Vienas iš būdų – tai dalyvavimas tarptautinio lygio renginiuose.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.