Organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ ir vaikų draugystė

Ilona Stankaitienė
,
Kauno l.-d. „Nežiniukas“ pagalbos vaikui specialistė

Jau keletą metų Kauno lopšelio-darželio „Nežiniukas“ vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, draugauja su organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ aktorių komanda.

 

Karantinas dėl COVID-19 stipriai apribojo mūsų visų kultūrinį ir socialinį gyvenimą, tačiau nenumalšino noro naujiems įspūdžiams, susitikimams. Todėl šiemet susitikimui buvo pasitelktos technologijos ir jį perkėlėme į virtualią erdvę.

 

Improvizuoto muzikinio spektaklio „Keliaujantis klounų orkestras“ metu klounai Richardas ir Klara įtraukė vaikus į muzikinį spektaklį – juokavo ir krėtė pokštus, leido vaikams atsipalaiduoti ir laisvai reikšti savo emocijas – šokti, ploti, trepsėti, kvatoti. Pasirodymo metu dėmesio centre visada yra vaikas. Per dainas ir spalvingą rekvizitą mažieji kviečiami įsitraukti į žaidimą. „Raudonų nosių” klounai, atsižvelgdami į vaikų fizinę būklę ir galimybes, sukūrė asmeninį ryšį su kiekvienu vaiku, pasitelkę garsus ir muziką žadino mažųjų pojūčius net ir nuotoliniu būdu.

 

Gydytojų klounų tikslas yra ne tik prajuokinti ir linksminti vaikus. Iš tiesų jie ateina tiesiog pabūti, pajausti kiekvieną vaiką, praleisti su jais laiką. Individualus dėmesys, drąsus ir šmaikštus bendravimas, empatija padeda ugdytiniams atsipalaiduoti, lavina jų vaizduotę, padeda išreikšti emocijas per garsus, lytėjimą ir judesį. Vaikai atsisveikino su klounais, tikėdamiesi ateityje dar susitikti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.