Oranžinė šypsenos diena

Rita Stulpinienė
,
projekto iniciatorė ir vadovė

Saulėtas oranžinis traukinys vėl rieda per Lietuvą ir už jos ribų, keliaudamas kartu su švietimo įstaigų bendruomenėmis į platų gamtos pasaulį. Tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ organizatoriai kviečia dalyvauti renginyje „Oranžinė šypsenos diena“, kuris vyks rugsėjo 28 d. 15–17 val. Vilniuje, Vingio parke, ir siekti ilgiausios skėčių eilės rekordo Lietuvoje. Per renginį iš vasarą užaugintų moliūgų bus sudėliota saulėta oranžinė moliūgų šypsena, kuri skleis žinią „Gerumas valdo pasaulį“. Kurdami šią šypseną skelbiame: „Švari ir sveika aplinka – sveikas ir laimingas žmogus!“

 

Dvejus metus iš eilės gąsdinęs lietus šiemet nebebus baisus, nes visi kartu sieksime ilgiausios skėčių eilės rekordo Lietuvoje. Tad bilietai į renginį Vingio parke – skėčiai. Nesvarbu, maži ar dideli, oranžiniai, geltoni ar juodi, svarbiausia, kad nė vieno dalyvio nepermerktų lietus ir sudėtume skėčių eilę aplink visą Vingio parko žaliąją veją. Atvykusieji su prikeltais antram gyvenimui senais skėčiais ne tik turės galimybę dalyvauti dekoruotų skėčių parade, bet ir varžytis dėl „Skėčių karaliaus 2018“ titulo – komisija išrinks ir apdovanos nugalėtoją. Kadangi rugsėjo 28 d. yra paskelbta Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena, kviečiame dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Tautinio Nepriklausomybės šaliko mezgimas“. Numatoma linksma, įdomi programa tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

 

Renginį ves ir oranžinę nuotaiką skleis Vilniaus „Raganiukės“ teatro aktoriai, persirengę pasakų personažais, su kuriais kartu eisime „Draugystės ratą“, valgysime karštą sveikuolišką moliūgų sriubą, gėrėsimės spalvotų „Burbulų fiesta“, o visi norintys galės nusifotografuoti oranžinėje moliūgo karietoje. Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ ugdytiniai kartu su  Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Žirmūnų skyriaus kolektyvu parodys meninę kompoziciją „Skėčių mozaika“. Kartu su asmenybės ugdymo centro „Motus“ komanda šoksime šiuolaikinius šokius, o ekodirbtuvėlėse „Kita forma“ kiekvienas norintis galės seną skėtį prikelti antram gyvenimui. „Oranžinėje tyrimų laboratorijoje“ bus galimybė patikrinti nitritų ir nitratų kiekį vaisiuose ir daržovėse. Renginio pabaigoje į dangų leisime oranžinius balionus. Visos švietimo įstaigos, dalyvavusios renginyje „Oranžinė šypsenos diena“ ir prisijungusios prie ilgiausios skėčių eilės rekordo bei saulėtos oranžinės šypsenos kūrimo, gaus padėkas.

 

Svarbu: 13.00–14.45 val. – pasiruošimas šventei. Moliūgus atvežti į Vingio parką prie estrados.

Norinčius dalyvauti renginyje „Oranžinė šypsenos diena“ prašome iki rugsėjo 25 d. registruotis el. paštu ruta.projektai@gmail.com (nurodyti temą ŠYPSENA). Informacija telefonu: 8 618 88 448 (Rita Stulpinienė).

Šventėje galės dalyvauti ir neužsiregistravę, bet atsinešę moliūgų ir skėčių. Po šventės savo moliūgus bus galima pasiimti namo. Norintys galės prisijungti prie lopšelio-darželio „Rūta“ labdaringos veiklos ir padovanoti keletą moliūgų Vilniaus m. krizių centrams bei Maltos ordino pagalbos tarnybai.

 

Veikla vykdoma įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžių įstaigų aplinkosauginio švietimo programos projektą „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Projektą įgyvendina lopšelis-darželis „Rūta“.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.