Olimpinė savaitė Šiaulių Dainų progimnazijoje

Rita Rinkūnaitė
,
pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Spalio pabaigoje Šiaulių Dainų progimnazijos pradinukai dalyvavo Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijų bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto 1–4 klasių mokiniams organizuotame projekte „Olimpinė savaitė“. Klasėse apsigyveno superherojai Ąžuolas Galingasis, Luka Kibirkštis, Amis Kilniaširdis ir Una Superbičiulė. Visą savaitę vaikai padėjo supeherojams auginti galias: skaičiavo nueitus žingsnius, išgerto vandens puodelius, šypsenas, stengėsi pastebėti pasakytus „ačiū“, ištiestas pagalbos rankas, ryto pasisveikinimus, kalbėjosi su tėveliais apie mėgstamas sporto šakas ir kt.

 

Labiausiai pasisekė mano (3b klasės) mokiniams, kuriuos pasirinkę iš projekte „Olimpinė savaitė“ užsiregistravusių 629 šalies mokyklų 1–4 klasių aplankė projekto organizatorių filmavimo komanda su projekto talismanu Ąžuolu ir olimpiečiais Edvinu Ramanausku bei Aurimu Lanku. Olimpiečiai papasakojo apie save ir sportą, pabrėžė komandinio darbo svarbą, pagalbą vienas kitam ir palaikymą (juk jie komanda!). Taip pat papasakojo apie fizinio aktyvumo svarbą žmogui net ir nebūnant profesionaliu sportininku. Jie domėjosi, kaip vaikams sekėsi gyventi Olimpinės savaitės dvasia, kokiomis veiklomis užsiima, kas jiems yra judėjimas ir pan. Projekto talismanas Ąžuolas kartu su vaikais atliko mankštą, drauge su olimpiečiais šoko Dainų progimnazijos 41-ajam gimtadieniui skirtą šokį, žaidė stalo futbolą ir interaktyviųjų grindų žaidimus. Už aktyvų dalyvavimą projekte „Olimpinė savaitė“ 3b klasės mokiniai apdovanoti diplomu ir padėka bei ženkliukais su olimpinėmis vertybėmis: pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.