Olimpiečių skvero atidarymo ir mokslo metų pradžios šventė „Žemynos“ progimnazijoje

Aušra Vaitkienė
,
Panevėžio „Žemynos“ prog-jos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

Saulėtą rugsėjo 29 d. rytą džiaugdamiesi gerais Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseino ugdytinių rezultatais plaukikai, jų tėveliai, kiti šeimos nariai, draugai, treneriai, mokyklos administracija ir miesto valdžios atstovai susirinko į olimpiečių skvero atidarymo ir 2018–2019 m. m. pradžios šventę. Skveras skirtas įamžinti „Žemynos“ baseino plaukikams, kurie garsino Lietuvą pasaulyje olimpinėse žaidynėse, jų pavyzdžiu įkvėpti jaunuosius sportininkus siekti aukštų rezultatų.

 

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseinas turi kuo didžiuotis – net aštuoni jo ugdytiniai pasaulio olimpinėse žaidynėse demonstravo savo meistriškumą: Darius Grigalionis, Arūnas Savickas, Jūratė Ladavičiūtė, Paulius Andrijauskas, Mindaugas Sadauskas, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys. Jų pavardės įrašytos skverą juosiančiose plieno lentelėse, šalia kurių pasodinti medeliai. Kad skveras skirtas plaukikams, puikiai atskleidžia jį puošianti vėjarodė „Delfinas“. Tai išminties, darbštumo, draugiškumo simbolis – be ko negalima pasiekti gerų rezultatų. Per šventę olimpiečiams, jų treneriams, jauniesiems plaukikams miesto valdžios atstovai, mokyklos administracija palinkėjo ištvermės ir sėkmės nelengvame sportininko gyvenimo kelyje ir apdovanojo padėkos raštais bei dovanėlėmis.

 

Po iškilmingos dalies visi suskubo į baseiną, kuriame prasidėjo plaukimo varžybos. Progimnazija ir baseinas džiaugiasi nauja erdve, kuri ne tik graži, bet ir turininga, pritaikyta prasmingai veiklai. Olimpiečių skvero atidarymas – puiki motyvacija visiems baseino ugdytiniams, pradedantiems naujuosius mokslo metus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.