Oficialiai sutvirtinta bendrystė su „lietuviškiausia“ Japonijos vietove

Trečius metus besitęsianti Kauno bičiulystė su Japonijos miestu Hiracuka oficialiai įtvirtinta miestų vadovų parašais ant memorandumo. Tuo pačiu bendradarbiavimo sutartis pasirašė Kauno pedagogų kvalifikacijos centro ir Hiracukos švietimo valdybos atstovai, taip pat Kauno Panemunės ir Hiracukos Minato pradinių mokyklų vadovai.

Miestai sutarė keistis žiniomis, gerąja praktika ir patirtimi švietimo, kultūros, sporto, turizmo ir tarptautinės veiklos srityse. Ketinama skatinti geresnį tarpusavio pažinimą ir draugystę tarp abiejų miestų gyventojų ir giminingų organizacijų. Susitarime numatyta keistis patirtimi urbanistinio planavimo ir valdymo srityse, kurti palankesnę aplinką verslui, tobulinant bendradarbiavimą tarp Prekybos, pramonės ir amatų rūmų.

Sutarta, kad Kauno ir Hiracukos švietimo įstaigos bendradarbiaudamos gerins paslaugų kokybę formaliojo ir neformaliojo ugdymo srityse.

 

„Memorandumas užtikrins pilnavertį švietimo specialistų dalyvavimą projektinėse veiklose. Tai yra išskirtinė galimybė Kauno ir Hiracukos mokytojams iš arčiau pažinti Lietuvos bei Japonijos švietimo sistemas, kultūrą, dalytis pažangiausia patirtimi ir taikyti vieniems kitų idėjas gerinant mokinių pasiekimus. Mums aktualu perprasti Japonijos mokyklose taikomą kritinio mąstymo ugdymą, jo metodus ir priemones“, – kalbėjo Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorė Rasa Bortkevičienė.

Ji išskyrė Japonijos švietimo sistemoje išryškinamą praktinį mokinių gebėjimą pritaikyti įgytas žinias ir tinkamai interpretuoti savo mokymosi rezultatus.

 

Kauno Panemunės ir Hiracukos Minato pradinės mokyklos organizuos mokinių ir mokytojų mainus. Jau šį mėnesį 3 Kauno mokyklos mokiniai drauge su dviem mokytojais vyks į Hiracuką mokyklos bendruomenei pristatyti Kauno miesto ir Lietuvos, šiemet mininčios valstybingumo šimtmetį. Šis vizitas yra iš dalies finansuojamas Kauno miesto savivaldybės Jaunųjų ambasadorių programos, skirtos mokinių tarptautiniams mainams skatinti, lėšomis.

 

„Kaunas visada tvirtai pabrėžia, kad mokytojas yra kertinė figūra, tiesiogiai susijusi puoselėjant miestą, kuriant jo ateitį. Todėl šis bendradarbiavimas su Hiracuka leis mūsų pedagogams tobulėti ir papildyti savo kasdienį darbą naujomis patirtimis. Bendraudami su kolegomis iš Japonijos, mūsų mokytojai tobulins žinias ir ieškos naujų, netradicinių, mokiniams patrauklių ugdymo metodų. Ne mažiau vertinga ir bendrystė kultūros, sporto ir turizmo srityse. Esame nusiteikę uoliai dirbti, kad pasirašytas susitarimas išties būtų vykdomas ir teiktų naudą miestui“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

„Bendradarbiavimas tarp aukštųjų ir bendrojo ugdymo mokyklų, mokytojų leis geriau pažinti šalių kultūrų skirtumus ir tapatumus, semtis patirties ugdymo kokybei gerinti“, – antrino Kauno miesto tarybos narys prof. Jonas Audėjaitis.

Per vizitą Kaune delegacija lankėsi Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, Kauno Panemunės pradinėje mokykloje, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjuje, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykloje, Kauno Veršvų gimnazijoje. Svečiai buvo sužavėti šiltu priėmimu ir svetingumu.

Hiracukos miesto savivaldybė daug dėmesio skiria Lietuvos kultūros ir istorijos pristatymui, organizuoja lietuvių kalbos pamokas, ruošdamiesi priimti Lietuvos olimpinę ir parolimpinę rinktines, kurios treniruojasi Hiracukoje. Per 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes čia įsikurs visa mūsų šalies olimpinė rinktinė, todėl jau dabar ši vietovė neretai vadinama „lietuviškiausia“ visoje Japonijoje.

 

Ryšių su visuomene skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.