Nykštuko staigmenos vaikams Kauno rajono Ringaudų pradinėje mokykloje

Kristina Tamošiūnienė
,
Kauno rajono Ringaudų prad. m-klos mokytoja metodininkė

Dalinuosi savo gerąja patirtimi, kaip pradžiuginti vaikus, suteikti teigiamų emocijų. Kauno rajono Ringaudų pradinės mokyklos priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo „Boružėlių“ grupėje 2022 metų gruodžio mėnesį vykdžiau ilgalaikį emocinės sveikatos projektą „Nykštuko staigmenos“. Tokį projektą sugalvojau siekdama įdomiau praleisti advento laikotarpį, suteikti vaikams kuo daugiau teigiamų emocijų, skatinti ugdymo(si) motyvaciją, lavinti smulkiąją motoriką. Pasiūliau tėvams prisidėti prie vykdomo projekto – kas gali atnešti skanėstų nykštuko siurprizams į kojines. Tėvai labai aktyviai prisijungė ir visi atnešė labai įvairių, skirtingų skanėstų.

 

Gruodžio pradžioje ryto rate su vaikais kalbėjome apie advento laiką ir šv. Kalėdų tradicijas bei apie gerus darbus, mandagų elgesį, pastangas, apie dovanas, kuriomis galime pradžiuginti vieni kitus. Vaikai pasakojo apie Kalėdų senelį ir jo pagalbininkus nykštukus.

 

Susitarėme savo rankų darbeliais pasipuošti grupę, pagaminti dovanėlių artimiesiems, išmokti eilėraščių. Pasiūliau vaikams laukti nykštuko ne tik namuose, bet ir mūsų grupėje. Skubėjome nusipiešti po nykštuką. Šiais piešiniais papuošėme grupės duris, kad nykštukai matytų, jaustų, jog yra laukiami. Antra veikla buvo tai, kad vaikai turėjo atsinešti iš namų paprastą (ne kalėdinę) kojinę. Kai visi grupės vaikai atsinešė po kojinę, tyrinėjome jų dydžius, spalvas, raštus, siūlų savybes. Trečia veikla – ant popieriaus kortelės vaikai turėjo užsirašyti savo vardą ir pavardę. Kojinės ir vardų kortelės visą advento laiką buvo ant vaikų stalų matomoje vietoje. Atlikdami įvairias lavinimo užduotis vaikai stropiau, lengviau mokėsi rašyti, kopijuoti savo vardą, pavardę pažiūrėdami į savo korteles po kojinėmis.

 

Aš buvau tas vaikų laukiamas nykštukas. Mano darbas buvo visą mėnesį kiekvieną dieną po ugdymosi veiklų vaikams nematant, į jų kojines įdėti tėvelių parūpintus skanėstus. Turėjau būti atsargi ir greita slapta dėdama nykštuko staigmenas. Man ši veikla buvo smagi. Su jauduliu ir šypsena veide skubėdavau tą atlikti. O labiausiai džiugino širdį vaizdeliai matyti laimingus, trykštančius džiugiomis emocijomis vaikų veidus, radus saldainį savo kojinėje. Ištraukdami giliai kojinėje pasislėpusį skanėstą ir jį išsivyniodami vaikai ne tik džiaugėsi, o ir lavino smulkiąją motoriką.

 

Nykštukas viską mato ir stengiasi kiekvieną pradžiuginti. Jei vaikas nelankė darželio ir kelias dienas negavo nykštuko siurprizo arba jei vaikas labai stengėsi atlikti lavinimo užduotis, būti mandagus, draugiškas ir kt., nykštukas įdėdavo į jo kojinę net po 2 ar 3 skanėstus.

 

Vaikai kiekvieną dieną labai laukė nykštuko ir greitai pastebėdavo, kad kojinė padidėjusi. Buvo visiems smagus, įdomus, pilnas gerų emocijų advento laikas.

 

Išsiskirdami atostogoms prieš šventes kalbėjomės su vaikais apie nykštuką, kuris lankosi grupėje. Vaikų mintys:

S.J. „Ačiū, nykštuk, kad mums visiems atneši dovanų, kad geras būni.“

G.G. „Labai patiko, kad nykštukas atnešdavo skanėstų. Labiausiai patiko, kai man atnešė keturis. Ačiū, kad auklėtoja sugalvojo tokią mintį atsinešti kojinę.“

V.M. „Man labai patinka, kai į kojinę įdeda saldainių. Ir taip man buvo pirmą kartą. Ačiū, nykštuk, kad įdėjai.“

L.Š. „Labai patinka laikyti kojinę ant stalo. Ir kai pakeli būna ten įdėtas kažkoks saldainis ar šokoladas. Ir labai skanus būna. Ir tų šokoladų net nėra pirkti parduotuvėse.“

D.M. „Patinka, kad įdeda nykštukas ir kojinę laikyti ant stalo ir kada pakeli kojinę būna saldainių visokių.“

Sa. M. „Patiko, kad nykštukas neša saldainius. Patinka, kad visi vaikai džiaugiasi. Kad nykštukas neša visiem vaikam saldainius.“

Sm. M. „Man patinka kai nykštukas į kojinę neša saldainį. Man patinka visokie saldainiai.“

A.A. „Kaip patinka kai neša saldainių, kai būna kojinėj saldainių ir kada įdeda į normalią kojinę saldainių.“

J.Č. „Ačiū, nykštuk, kad tu man atneši dovaną.“

J.R. „Man labai patinka kai nykštukas įdeda į kojinę, dar patinka kai daug įdeda. Ir ačiū, nykštuk.“

N.A. „Patinka, kad kažką įdeda nykštukas į kojinę. Patiko kai buvo toks saldainis su skaičiuku.“

 

Ir vėl lauksime nykštuko kitais metais. Siūlome ir Jums.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (2)

 • Asta

  Ačiū mokytojai Kristinsi už kūrybiškumą ir tikėjimą vaikais!

 • Kristina

  Šaunuoliai vaikučiai ir Mokytoja, Kristina!
  Gera matyti tokius besišypsančius vaikus🙂
  Tiek daug gerų emocijų prieš šventes!❤️
  Sėkmės!