Nuotoliniuose susitikimuose – apie finansinį raštingumą

Asta Valantinavičienė
,
Lieporių g-jos mokytoja, projekto koordinatorė

Šiaulių Lieporių gimnazija kartu su partneriais iš Portugalijos, Italijos bei Turkijos tęsia „Erasmus+“ projekto „MOOC for Financial Literacy“ veiklas nuotoliniu būdu. Projekto pagrindinis tikslas – ugdyti mokinių finansinį raštingumą. Gebėjimas tinkamai valdyti turimus finansinius išteklius aktualus visais laikais, o ypač tai juntama dabar, kai dėl pandemijos tenka ne tik mokėti išgyventi pasikeitusiomis sąlygomis, bet neretai ir veiklos pobūdį pakeisti.

 

Šį kartą projekto dalyviai rinko medžiagą aktualiomis ekonomikos temomis ir kūrė trumpus filmukus. Kūrėjams suteikta visiška kūrybinė laisvė tiek žanro, tiek temos, tiek pateikimo požiūriu. Pasirinktos temos įvairios – kalbėta apie asmeninių finansų valdymą ir galimą ekonominę riziką, ekonominius sandorius ir kita. Vieni labai rimtai aiškino finansinius subtilumus, kiti pažvelgė per humoro prizmę ir, sukūrę nediduką etiudą, privertė susimąstyti, kaip neatsakingai kartais elgiamasi su turimais finansiniais ištekliais, ir kokių gali būti tokio elgesio pasekmių.

 

Sukurta vaizdo medžiaga (gimtąja kalba su titrais anglų kalba) gali būti naudojama ir kaip mokymo priemonė, padedanti ugdyti mokinių finansinį raštingumą, nes bendraamžių pateikti ekonominių klausimų paaiškinimai ir situacijos – artimesni moksleivių suvokimui. Turbūt nė nesame pagalvoję, kad vaikišką apsikeitimą saldainiais galima pavadinti ekonominiu sandoriu.

 

Atlikdami įvairias veiklas mokiniai ne tik gilina ekonomikos žinias, bet ir tobulina komunikavimo užsienio kalba bei informacinių technologijų naudojimo įgūdžius.

 

Taigi projekto metu dalyvių įgyta patirtis tikrai pravers sprendžiant ekonominius klausimus, o praplėstas akiratis – tiek mokytoją, tiek mokinį daro globaliau mąstantį, tolerantiškesnį, kūrybiškesnį.

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal „Erasmus+“ KA2 programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nelaikoma atsakinga dėl bet kokios jame esančios informacijos pateikimo ir naudojimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.