Nuotolinis darbas projekto veikloms nesutrukdė

Rūta Vainauskaitė
,
Panevėžio „Šaltinio“ prog-jos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai pirmaisiais „Creative Drama and Games in ELT“ projekto įgyvendinimo metais (2020–2021) kartu su partneriais iš Turkijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos ir Portugalijos itin glaudžiai bendradarbiavo visus metus įgyvendindami suplanuotas veiklas. Net ir darbas nuotoliniu būdu nesutrukdė organizuoti susitikimų, kurių metu mokiniai ir projekto vadovai skirtingose šalyse entuziastingai įgyvendino užsibrėžtus tikslus, stiprino anglų kalbos žinias, anglų kalbos pamokų metu atliko integruotus projektus, kūrė žaidimų bukletą, prezentacijas, kuriose atsispindėjo mokyklų stipriosios pusės, lavino viešojo kalbėjimo įgūdžius pristatydami savo miestus, šalis, pomėgius, siūlė paragauti tradicinių patiekalų, sukūrė projekto logotipus, plakatus, kalėdinius atvirukus, vaizdo pranešimus, skatinančius sportuoti, minėjo „Saugus internete“ bei „Erasmus“ dienas, kūrė bendrą istoriją anglų kalba, olimpinių žaidynių talismanus, atliko praktines užduotis naudodamiesi Kahoot, Padlet, Canva, Story Jumper programėlemis.

 

Kaip teigia E. DeGirardinas „Žodžių galia milžiniška. Sėkmingai parinktas žodis ne kartą sustabdė pakrikusią armiją, pralaimėjimą pavertė pergale ir išgelbėjo imperiją“, tad nors pandemija atliko stiprų vaidmenį projekto įgyvendinimui ir pakoregavo partnerių planus, tačiau nuolatinis stiprus bendradarbiavimas bei bendravimas su partneriais leido į anglų kalbos pamokas integruoti projektines veiklas, tokiu būdu stiprinant mokinių kalbinį pasirengimą, rašymo, skaitymo, klausymo viešojo kalbėjimo įgūdžius anglų kalba. Viliamasis, jog rudenį suplanuoti susitikimai partnerių šalyse įvyks ir leis pagaliau susitikti su partneriais iš užsienio bei sulaukti svečių progimnazijoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.