Nuotolinės pamokos „Nešvaistyk ateities – dirbk legaliai!“ 8–12 klasių moksleiviams

Sulaukusi didelio susidomėjimo Valstybinė darbo inspekcija vėl organizuoja nuotolines pamokas, siekdama padėti nepilnamečiams pasiruošti įsitraukti į darbo rinką ir  supažindinti juos su darbo teisės pagrindais.

 

Nuotolines pamokas veda Valstybinės darbo inspekcijos specialistai, kurie pamokos metu apžvelgia svarbiausius su įdarbinimu susijusius aspektus: kokios yra darbo įteisinimo formos, kas yra nelegalus ir nedeklaruotas darbas, nuo kelerių metų galima pradėti dirbti, kokius darbus leidžiama dirbti nepilnamečiams, kiek laiko jie gali dirbti, kada ir kaip sudaroma darbo sutartis, kas joje turi būti aptarta, kaip apmokama už darbą, ką daryti ir kur kreiptis, jei darbdavys nesilaiko savo įsipareigojimų. Taip pat daug dėmesio skiriama legalaus darbo privalumams ir nelegalaus darbo žalai aptarti: kodėl dirbti nelegaliai „neapsimoka“, kaip žinoti, kad dirbama legaliai, kaip dėl nelegalaus darbo nukenčia pats darbuotojas, visuomenė, valstybė.

Nuotolinė pamoka derinama prie kiekvieno pedagogo galimybių. Medžiaga gali būti integruojama į įvairias pamokas – ekonomikos, pilietiškumo ir kt., taip pat į klasės valandėles, derinama su projektine moksleivių veikla.

 

Šiomis pamokomis Valstybinė darbo inspekcija siekia ne tik padėti jaunuoliams susigaudyti darbo rinkoje, laiku sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, bet ir ugdyti jų pilietiškumą bei socialinę atsakomybę.

 

Norėtumėte tokios pamokos savo klasei? Užsiregistruokite užpildydami šią formą. Gavę Jūsų registraciją, susisieksime su Jumis tiesiogiai.

 

Nuotolinės pamokos vyks 2021 m. vasario mėn.

Registracija į pamokas: http://tiny.lt/hzaecp9.

Daugiau informacijos: tel. 8 52139768, el. p. birute.macijauskiene@vdi.lt.

VDI interneto svetainėje: http://tiny.lt/yzbc732, VDI Facebook paskyroje.

SVARBU. Klasę į nuotolines pamokas turi užregistruoti atsakingas mokytojas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras