Nuotolinė respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Pinigai ant medžių neauga“

Danguolė Kviliūnienė
,
Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė

„Kas geba remdamasis sena atrasti nauja, vertas būti mokytoju.“ Konfucijus

 

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ mokyklų, vykdančių pradinio ugdymo programą, pilotiniame projekte, skirtame stiprinti finansinį mokinių raštingumą.

Sėkmingai įgyvendinusi programą „Mano bendruomenė“, progimnazija savo patirtimi pasidalino birželio 10 d. vykusioje nuotolinėje respublikinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Pinigai ant medžių neauga“. Ją organizavo kartu su partneriais – Jaunimo ekonominio, finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo „Lietuvos Junior Achievement“ organizacija bei Panevėžio Švietimo centru.

 

Konferencijos tikslas – stiprinti pedagogų finansinio raštingumo ir verslumo dalykines bei didaktines kompetencijas, pasidalinti pilotinių mokyklų finansinio raštingumo stiprinimo programos „Mano bendruomenė“ įgyvendinimo idėjomis, pristatyti efektyvias finansinio raštingumo veiklas, organizavimo metodikas.

 

Sveikinimo žodį tarė, įžvalgomis apie finansinio raštingumo ir verslumo kompetencijų stiprinimo svarbą (ne tik mokinių, bet ir mokytojų) pasidalino Alfonso Lipniūno progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vaiva Jankauskienė.

 

Lektorės Andželika Rusteikienė, Jaunimo ekonominio, finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Acchievement“ vadovė, Jūratė Raudoniūtė, finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ administracijos ir programų direktorė, Justina Bagdanavičiūtė, „Swedbank“ finansų instituto projektų vadovė ir pranešėjai supažindino su naujausiomis skaitmeninio pasaulio teikiamomis galimybėmis, Finansų laboratorija, parengtomis finansinio švietimo programomis, kurios padės tobulinti kompetencijas, siejamas su verslumo, inovatyvumo, finansinio kūrybiškumo ugdymu.

 

Džiaugiamės, kad konferencijos dalyviai – priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojai, pavaduotojai ugdymui, socialiniai pedagogai iš Klaipėdos, Mažeikių, Vilniaus, Telšių, Marijampolės, Kauno, Raseinių, Šakių, Radviliškio, Jonavos, Ukmergės, Kėdainių, Šiaulių, Panevėžio miestų ir rajonų – savo „profesijos portfelį“ papildė metodinėmis rekomendacijomis, šiuolaikiškų edukacinių priemonių ir erdvių, virtualių žaidimų ir galimybių apžvalga.

Tikimės, kad  įgytą finansinio raštingumo ir verslumo ugdymo patirtį jie sėkmingai pritaikys savo bendruomenėse.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.