Nuotolinė mokinių verslo įmonių mugė

Rūta Vainauskaitė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Panevėžio „Šaltinio” progimnazija birželio 3 d. organizavo pirmąją nuotolinę mokinių verslo įmonių mugę, kuri skirta 1–8 klasių mokinių verslumo, finansinio ir ekonominio raštingumo įgūdžių stiprinimui. Kasmetinė, jau tradicija tapusi, mugė šiais metais šiek tiek skyrėsi nuo jau įvykusių – 2020–2021 mokslo metai įnešė naujų vėjų, o pagrindinis dėmesys buvo skiriamas ne tik stiprinti mokinių verslumo, marketingo, kūrybiškumo įgūdžius, bet ir skaitmeninės ekonomikos žinias.

 

Pasiruošimas mugei vyko keliais etapais: visi mokiniai dalyvavo nuotolinėje verslumo pamokoje, kurią vedė kviestinis svečias, ruošėsi mugei kūrybinių dirbtuvėlių metu: kūrė, įmonių logotipus, reklamas, šūkius, prekių prototipus, gamino produkciją, kuria bus prekiaujama.

 

Mokinių įkurtos verslo įmonės savo gaminiais prekiavo simuliacinėje elektroninėje parduotuvėje www.saltinieciai.lt, analizavo pirkėjų poreikius, konkurenciją, lygino prekių kainas, siekė dirbti pelningai ir mažinti patiriamas sąnaudas, analizavo parduodamų prekių kokybę, pateikimą, pelną, siūlė skaitmeninės prekybos plėtrą 2022-iems metams. Atsakinga komisija pagal nustatytus kriterijus išrinko nugalėtojus, kuriems atiteko piniginis prizas.

 

Džiaugiamės, jog bendruomenė ne tik itin aktyviai dalyvauja integruojant inovatyvius sprendimus į ugdymo procesą, žengia koja kojom su pokyčiais bei inovacijomis, individualiai tobulėja bei įkvepia mokinius, tačiau ir patys išbando savo jėgas pirkdami internetu, mokosi saugaus atsiskaitymo internete subtilybių.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.