Nuo vasario 3 dienos prasideda žiemos etapo priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

Nuo vasario 3 d. prasideda 2022 metų žiemos etapo priėmimas į profesinio mokymo įstaigas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija patvirtino šių metų bendrojo priėmimo į formaliojo profesinio mokymo programas terminus.

 

Žiemos etapo stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO sistemoje bus priimami nuo vasario 3 d. iki 15 d. Kvietimų mokytis stojantieji sulauks vasario 17 d. Mokymo sutartys bus pasirašomos vasario 17–18 d.

 

Kaip įprastai, stojantieji prašymus ir visus kitus dokumentus turi pateikti LAMA BPO informacinėje sistemoje.

 

Žiemą į profesinio mokymo įstaigas paprastai stoja suaugusieji, jau turintys vieną kvalifikaciją ir ketinantys įgyti antrą. LAMA BPO sistemoje jie gali rinktis įvairių sričių profesinio mokymo programas.

 

Priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyksta žiemos ir vasaros etapais. Prasidėjus mokslo metams organizuojamas ir papildomas priėmimas į laisvas vietas.

 

Pagrindinis (vasaros etapo) priėmimas į profesinio mokymo įstaigas šiemet prasideda birželio 1 d., stojantieji prašymus galės užregistruoti nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 5 d. Kvietimai mokytis bus išsiųsti rugpjūčio 12 d., o mokymo sutartys pasirašomos rugpjūčio 16–rugpjūčio 18 d.

 

Papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas vyks rugpjūčio 19–rugpjūčio 23 d. Kvietimo mokytis stojantieji sulauks rugpjūčio 26 d. Sutartys bus pasirašomos rugpjūčio 29–30 d., o profesinio mokymo įstaigoms, priimančioms daugiau nei 300 mokinių, – ir rugpjūčio 31 d.

 

Priėmimas į laisvas valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas vyks rugsėjo 5–lapkričio 30 d. pagal LAMA BPO sudarytą ir Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje paskelbtą tvarkaraštį.

                                                                                                                   Jono Kriščiūno nuotr.

Pateikus dokumentus per LAMA BPO sistemą profesinio mokymo įstaigose galima rinktis tiek valstybės finansuojamas mokymo vietas, tiek ir nefinansuojamas vietas. Kartu su profesine kvalifikacija profesinio mokymo įstaigose galima įgyti pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą. Savo lėšomis profesijos mokosi tie mokiniai, kurie valstybės lėšomis jau įgiję kelias profesines kvalifikacijas arba tie, kurie į valstybės finansuojamą vietą nepatenka dėl didelės konkurencijos.

 

Numatyta, kad į profesines mokymo įstaigas (valstybės finansuojamas vietas) šiemet iš viso bus priimta 20 610  mokinių.

 

Per praėjusių metų  žiemą vykusį priėmimą buvo sudaryta dvigubai daugiau sutarčių nei 2020 m.: 2021 m. – 1 040, 2020 m. – 515. Iš žiemos etape sutartis sudariusių asmenų 1 025 mokosi valstybės finansuojamose vietose. Daugiausia buvo priimta mokytis pagal verslo ir administravimo, architektūros ir statybos, sveikatos priežiūros švietimo sričių mokymo programas. Gausiausio naujų mokinių papildymo pernai žiemą sulaukė Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras ir profesinio mokymo centras „Žirmūnai“.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.