Noriu užaugti sveikas ir laimingas

Natalija Zabolevičienė
,
Vilniaus l.-d. „Atžalėlės“ vyr. mokytoja

Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalėlės“ „Bitučių“ grupėje labai dažnai organizuoju vienokius ar kitokius projektus (diskusijas), susijusius su sveikatos stiprinimu. Labai žaviuosi, didžiuojuosi „Bitučių“ grupės tėveliais, iš kurių nuolat jaučiu palaikymą, bendradarbiavimą kuriant, organizuojant įvairias veiklas, projektus, išvykas ir kt. Neretai patys tėveliai veda sveikatingumo edukacines veiklas.

 

Šią savaitę vaikai ne tik stiprino žinias apie tai, kodėl vanduo turi itin didelę įtaką gyvajam organizmui (dabar jie žino: kokį vandens kiekį reikia išgerti per dieną, kas gali atsitikti, jei žmogus nenaudos pakankamai vandens, atpažįsta troškulį ir kt.), bet ir dalyvavo eksperimentuose, stiprino savo sveikatą valgydami medų, česnaką, svogūną ir kt. Žmogaus imuninę sistemą stiprina įvairios arbatos, o valgomasis česnakas ir svogūnas ypač aktyvina natūralius imuninius procesus ir saugo nuo peršalimo ligų. Šiuose augaluose esančios veikliosios medžiagos turi labai daug gydomųjų savybių. Garsusis arabų gydytojas Ibn Sina, žinomas kaip Avicena, siūlė valgyti česnaką profilaktiškai nuo visų ligų. Šių šalių žmonės jais nuo seno gydydavo infekcines ligas. Tai puiki profilaktinė priemonė nuo įvairių infekcinių ir virusinių ligų.

 

Sveikatos ugdymo tikslas – veikti vaikų požiūrį į sveikatą, skatinti juos nuolat rūpintis savo sveikata ir sveikai gyventi. Ugdant sveikatą nepakanka perteikti norimos informacijos: galima žinoti, kaip sveikai gyventi, tačiau jei vaikams nesusiformuos kryptingos sveiko gyvenimo būdo nuostatos, visos žinios bus bevertės. Todėl kuo dažniau vaikai patiria praktiškai (gamina salotas, ragauja ir kt.), kaip, kokiais būdais galima stiprinti sveikatą, tuo geriau jie tai įsisąmonina. „Bitučių“ grupės vaikai stengiasi ne tik atkreipti dėmesį į sveiką maistą, bet ir nepamiršta apie fizinį aktyvumą, higieną ir kt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.