Nobelio taikos premijai nominuota Lietuvoje veikianti moksleivių verslumo ugdymo organizacija

Paskutinę sausio dieną baigėsi laikotarpis teikti nominacijas Nobelio taikos premijai. Vienas iš nominuotųjų – pasaulinis „Junior Achievement Worldwide“ tinklas, kurio padalinys veikia ir Lietuvoje. „Tai – didžiulė garbė ir visos bendruomenės sunkaus darbo siekiant sisteminio pokyčio įrodymas“, – sako Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė.

 

Nominacijas teikti gali tik šalių vadovai, kai kurių sričių profesoriai, buvę Nobelio premijos laureatai bei kiti nusipelnę žmonės. „Nors kiekviena nominacija oficialiai turėtų likti anonimiška 50 metų, mes gavome leidimą pasidalinti, jog „Junior Achievement Worldwide“ tinklas buvo nominuotas garsaus tarptautinių santykių ir teisės profesoriaus. Žinome, jog nominaciją nulėmė didžiulis mokinių, su kuriais kasmet dirba visame pasaulyje veikiantis tinklas, skaičius, gebėjimas įgalinti jaunuolius atrasti save antreprenerystėje, bei bendruomenės kuriama vienybė, nepaisant didelių skirtumų tarp šalių ir kultūrų“, – nominacijos priežastis vardina A. Rusteikienė.

Ekonominis švietimas gali prisidėti prie taikos užtikrinimo

 

Žvelgiant istoriškai, skurdas ir nedarbas buvo vienos iš dažniausių priežasčių, kodėl kildavo karai, griūdavo ekonomikos ir politinės sistemos. Šviesdamas jaunuolius ekonomikos ir finansinio raštingumo, „Junior Achievement“ tinklas prisideda prie saugios ir taikios visuomenės kūrimo.

 

Pasaulinį „Junior Achievement“ tinklą sudaro 340 padalinių iš 115 šalių. Pasaulinio tinklo vadovas Asheesh Advani sako, kad taika įmanoma tik tada, jeigu visuose pasaulio kampeliuose gyvenantys jauni žmonės turės galimybę susikurti ekonominę gerovę: „Didžiuojamės, jog pasaulinis „Junior Achievement“ tinklas gavo šią nominaciją. Mes pažadame nesustoti ir toliau siekti, jog jaunuoliai turėtų įgūdžių, kaip kurti sėkmingas bendruomenes. Esame tikri, jog šie jauni žmonės – tai raktas į mūsų visų ateities sėkmę“.

„Lietuvos Junior Achievement“ – jau beveik 30 metų

 

„Lietuvoje poveikį kuriame nuo 1993 metų – kitąmet švęsime savo 30-metį. Mūsų programas įgyvendina daugiau nei 450 mokyklų, kuriose dirba 900 LJA tinklo mokytojų, mokančių vaikus ekonomikos, finansinio raštingumo ir antreprenerystės. Dėkojame visai bendruomenei, mokykloms, mokytojams ir verslo, valstybės partneriams, kad jūsų dėka kasmet mūsų programas baigia beveik 30 tūkstančių Lietuvos mokinių“, – pasakoja A. Rusteikienė.

„Lietuvos Junior Achievement“ yra nevyriausybinė organizacija, jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo programų lyderė Lietuvoje. Organizacijos programas finansuoja privatūs rėmėjai ir fondai: strateginiai poveikio investuotojai SEB bankas ir „Moody‘s Lietuvoje“ bei strateginiai investuotojai „UPS“, „Narbutas“, „Scandagra“, „MJJ fondas” ir kiti. Daugiau informacijos apie organizaciją rasite www.lja.lt

 

„Lietuvos Junior Achievement“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.