Netradicinė ugdymo diena „Lenkiuosi duonai“

Valerija Vancevičienė, Laimutė Žitlinskienė, Violeta Grudzinskaitė
,
pradinių klasių mokytojos

Spalio 28 d. Širvintų r. Gelvonų gimnazijoje vyko netradicinė ugdymo diena „Lenkiuosi duonai“. Joje dalyvavo 1–4 klasių mokiniai. Pradinukams vyko trys edukacinės pamokos. Per jas mokiniai susipažino su įvairių rūšių grūdais, grūdo sandara, miltais ir gaminiais iš jų. Mokiniai atliko bandymus su miltais. Nustatė miltų glitimą minkydami tešlą. Vėliau piešė staltiesę, ją dekoravo liaudies raštais, o ant jos „padėjo“ savo skaniausios duonos kepalėlį. Dar mokiniai sužinojo, kaip duonelė buvo gerbiama seniau, išgirdo pasakojimus apie duonos skonį Sibiro tremties metu. Rašė gražius sakinius apie duonelę.

 

Po pamokų pradinukai susirinko gimnazijos fojė. Čia mokiniai deklamavo eilėraščius, sakė gražiausius duonos vardus.

 

Nauja duonelė ateina rudenį. Mokiniai šiam metų laikui skyrė šokį „Rudenėlis“. Kad duonelė sparčiai augtų, reikia ir lietučio. Trečios klasės mokiniai dainavo dainą „Lietutis“. Kad duonelė užaugtų, reikia įdėti daug triūso. Ne visi pasiryžta tokiam iššūkiui, tai 3 klasės mokiniai parodė pasakoje „Kaip vilkas duonos užsimanė išsikepti“.

 

Mokiniai žinojo daug mįslių ir patarlių apie duonelę. Drąsiausieji čia pat kūrė mįsles, jas minė. O kaip iškepsi duoną be miltų ir malūno? Taigi pradinukai žaidė žaidimus, šoko, dainavo minėdami miltus ir malūną.

 

Pirmokai ir antrokai pasekė pasaką „Kaip gaidelis pono dvarą griovė“. Į savo vaidinimą įterpdami įvairius žaidimus ir daineles, linksmino savo draugus.

 

Šventė pasibaigė smagia gaida. Mokiniai vaišinosi namine kepta duona, duona su česnaku, pyragu su arbata.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.