Netradicinė pradinukų sveikatinimo erdvė

Danguolė Tumėnienė
,
LSU Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai turi ramią, saugią erdvę – vidinį kiemelį. Čia vyksta įvairūs renginiai, čia susirenka vaikai pertraukų metu. Ąžuolo atokaitoje smagu ir knygą pavartyti, su draugais šaškių partiją sužaisti arba tiesiog ramiai pakėlus akis į dangų stebėti, kaip keliauja ir draugauja debesys. O jau smagumėlis palakstyti basomis po žolę! Puoselėjant ir pritaikant mokiniams šią erdvę, gimė idėja įrengti Kneipo takelį. Nuo šios idėjos prasidėjo ir gamtosauginis pradinio ugdymo 2–4 klasių mokinių projektas „Pojūčių takas“, kuris pakvietė bendradarbiauti pradinių klasių mokinius ir mokytojas, mokinių tėvelius. Buvo nutarta, kad takelį pildysime smėliu, gilėmis, kaštonais, akmenėliais, eglių ir pušų kankorėžiais bei skujomis. Nors projektas skirtas 2–4 klasių mokiniams, neliko nuošalyje ir pirmokėliai. Dažną rytą pilnomis kišenėmis kaštonų ir giliukų pirmokėliai keliavo prie kuriamo tako. Dosniai takelis pasipildydavo po savaitgalių, kai vaikai su tėveliais keliaudavo ir kartu prisirinkdavo reikiamos gamtinės medžiagos. Šį rudenį teko ilgokai palaukti, kol kaštonai subrandins savo vaisius ir juos pabers po plačiomis medžių lajomis. Bet atėjus laikui, pasipylė kaštonų lietus ir dosniai papildė mūsų takelį.

Kiekvieną rudenį progimnazijoje organizuojama Jaunojo tyrėjo diena „Sveikatos aruodai“. Šįmet šią dieną buvo nutarta iškilmingai atidaryti bendromis pastangomis ir su užsidegimu sukurtą pradinukų basakojų Kneipo taką. Spalio 8-os dienos saulėtą rytą, į vidinio kiemelio erdvę susirinko visi pradinukai, mokytojos. Skambėjo dainos, sveikinimo žodžiai, tryško gera nuotaika. Takelį atidarė pirmokėlis, kuris nedrąsiai, bet labai atsakingai perkirpo juostą. Na, o praktiškai basakojų taką atidarė ir išbandė progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė, pavaduotoja Rita Lukoševičienė, mokytojos Rūta ir Diana. Prisijungė ir smalsūs mokiniai.

 

Šis takas ne tik akcentas kiemelyje arba atrakcija. Mokslas teigia, kad toks takas, tai natūralus masažas kojoms, kuris šalina nuovargį, dirglumą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą. Pasirodo, tai labai veiksminga organizmo grūdinimo priemonė ir labai svarbi mokiniams.

 

Kneipo takas dar labiau sustiprino pradinių klasių bendruomenę ir jau gimsta naujų, bendrų projektų idėjos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.