Netradicinė pamoka VDU ŽŪA Akvakultūros centre ir Gyvūnų produkcijos tyrimų ir inovacijų centro laboratorijoje

Nijolė Juknienė
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė” 1a klasės mokiniai dalyvauja Šviečiamosios gyvulininkystės projekte. Kovo pradžioje pamoka vyko netradicinėje aplinkoje. Mokiniai lankėsi VDU ŽŪA Akvakultūros centre ir Gyvūnų produkcijos tyrimų ir inovacijų centro laboratorijoje.

 

Akvakultūros centro vadovas Vidas Žibas supažindino pirmokus su žuvų auginimo uždaroje akvakultūros sistemoje ypatumais, akvariumuose auginamų žuvų rūšimis ir jų veisimu Lietuvos vandens telkiniuose. Mokinių dėmesį labiausiai traukė akvariumai, kuriuose plaukiojo didžiuliai šamai, erškėtai, lynai ir keistai atrodantys balti erškėtai (albinosai).

 

 

Gyvūnų produkcijos tyrimų ir inovacijų centro laboratorijos vadovė Edita Miškinytė ir mokslo darbuotoja Jūratė Staveckienė aprodė mokiniams laboratoriją, kurioje vyksta moksliniai tyrimai ir eksperimentai. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su laboratorine įranga ir atliekamais tyrimais. Jiems buvo smalsu patiems atlikti mėsos mėginių laboratorinius tyrimus, pasimokyti naudotis laboratoriniais instrumentais. Mokiniai nusprendė, jog mokslininko tyrėjo profesija yra išties reikalinga. Išvyka mokiniams buvo informatyvi, įdomi ir labai naudinga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.