Netradicinė pamoka „Mokesčių ABC“

Neringa Vėlienė, Birutė Kasparienė
,
pradinių klasių mokytojos

Šiaulių Dainų progimnazijoje gruodžio 4 dieną 2a ir 2c klasės mokiniai  dalyvavo integruotoje matematikos ir ekonomikos nuotolinėje pamokoje „Mokesčių ABC“, kurią vedė Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento vyr. specialistės Jolita Bublienė ir Indrė Borusienė. Netradicinėje veikloje dalyvavo ir mokiniai besimokantys nuotoliniu būdu.

 

Pamokoje mokiniai sužinojo kas yra mokesčiai, kodėl svarbu juos mokėti ir kaip jie panaudojami, taip pat išsiaiškino kas sumoka už mokslą. Praktiškai atliko skaičiavimo užduotis, panaudodami parduotuvės čekius. Skaičiuodami mokiniai ir aptardami gautus rezultatus turėjo galimybę įsitikinti kiek jų šeimos sumoka mokesčių pirkdami įvairias prekes.

 

Antrokai žiūrėjo ir aptarė edukacinį animacinį filmuką, kuriame buvo patraukliai ir inovatyviai pateikta informacija apie mokesčius, jų surinkimą, panaudojimą, mokesčių mokėjimo naudą, jų nemokėjimo pasekmes.

 

Pamokos pabaigoje mokinukus nudžiugino netikėtas skambutis. Inspektorei paskambino Kalėdų senelis, kuris pasidžiaugė gerais vaikais ir pranešė, kad Dainų progimnazijoje prie kalėdinės eglutės yra jiems paliktos dovanos.

 

Ačiū VMI darbuotojoms Jolitai ir Indrei už bendradarbiavimą, šiuolaikišką ir įdomią pamoką.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.