Netradicine forma suburtas kolektyvas auga ir kviečia prisijungti

Milena Puchova

Išskirtinė iniciatyva tarp Lietuvos profesinių mokyklų – pedagogų, administracijos ir kitų švietimo specialistų bendruomenę jungiantis Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mišrus choras „Pro novitate“ išaugo į Vilniaus profesinių mokyklų pedagogų chorą.

Prieš penkerius metus idėja įkurti bendruomenės chorą kilo mokymo centro direktoriaus pavaduotojai ugdymui Virginijai Putnaitei. „Nuolatos ieškau galimybių ir formų, kaip sutelkti kolektyvą ne tik organizacijos ir profesiniams tikslams įgyvendinti, bet ir veikloms, suburiančioms skirtingus bendruomenės narius, skatinančioms vertybinį potencialą ir kūrybiškumą. Iki šiol mokymo centre kolektyvui organizuojame pažintines keliones užsienyje ir Lietuvoje, tačiau choras – netradicinė ir išskirtinė veikla“, – yra sakiusi V. Putnaitė.

 

Šiais mokslo metais choras išsiplėtė – tapo Vilniaus miesto profesinių mokyklų mokytojų choru. Šiuo metu jame dainuoja beveik 40 žmonių. Tačiau šiuo skaičiumi ambicingas choras neapsiriboja ir kviečia naujus choro narius nuo spalio mėnesio prisijungti prie pastiprėjusio kolektyvo.

Nuo pirmų dienų mokymo centro chorui vadovauja Rimvydas Mitkus. Muzikas yra Lietuvos edukologijos universiteto „Ave vita“ chormeisteris ir koncertmeisteris, daugelio šalies ir tarptautinių vargonininkų konkursų laimėtojas, už meninę veiklą apdovanotas Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Mokymo centro choras pasirodo per įvairias bendruomenės ir kalendorines šventes, savo pasirodymais džiugina ir kitų įstaigų kolektyvus. Repertuare – Lietuvos ir užsienio populiariosios muzikos kūriniai bei sakralinės giesmės. Pastarąsias choras jau yra atlikęs Anykščių Šv. Apaštalo Mato ir Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčiose.

 

Praėjusiais metais R. Mitkus paskatino Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro chorą pasirodyti ir didžiajame jungtiniame chorų koncerte, kuris vyko naujai rekonstruotoje Pasvalio parko estradoje. ‎Programoje skambėjo 2018 m. Lietuvos dainų šventės dainų dienos „Vienybė težydi“ repertuaro kūriniai, atliekami pritariant profesionaliam Lietuvos kariuomenės orkestrui. Festivalyje dalyvavo beveik 50 chorų iš visos Lietuvos. Na, o šiemet ne vienas šio choro dalyvis pasirodo ir jubiliejinėje Dainų šventėje.

 

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro socialinis pedagogas ekspertas ir ilgametis choristas Tomas Morkūnas šypsosi prisimindamas choro „Pro novitate“ pradžią: „Mano gyvenime chorinė muzika – nuo pirmojo studijų kurso, kada prisijungiau prie Lietuvos edukologijos universiteto choro „Ave vita“. Grįžęs iš koncertų užsienyje, smagiais įspūdžiais pasidalydavau ir su kolegomis. Kažkada išgirdau, kad direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Putnaitė paskelbė choro vadovo paiešką, ir likimas sudėliojo taip, kad į kvietimą atsiliepė esamas choro vadovas, mano kraštietis Rimvydas Mitkus, kuris jau tada dirbo Lietuvos edukologijos universiteto mišraus choro „Ave vita“ chormeisteriu.“

 

Mokytojų choras per penkerius veiklos metus yra pasirodęs įvairiose netradicinėse erdvėse, festivaliuose. T. Morkūnas prisimena, kad būta labai gražių pasirodymų. „Savo koncertus pradėjome centro tradiciniuose renginiuose, pirmasis koncertas už centro ribų vyko Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje, kur koncertavome Mokytojų dienos proga – kolegoms mokytojams. Nuo tada prasidėjo mūsų choriniai pasirodymai platesnei klausytojų auditorijai. Buvo gera matyti mokytojus, giedančius mišiose akomponuojant choro vadovui Rimvydui. Tačiau vienas įspūdingiausių koncertų buvo 2017 m. pavasarį Šiaurės Lietuvos chorų festivalyje, kuriame dainavo daugiau nei 1000 atlikėjų vienu metu – tai buvo įžanga į Lietuvos dainų šventę, kuri vyksta dabar, liepos 2–6 d.“

 

Šiais mokslo metais choras išsiplėtė – tapo Vilniaus miesto profesinių mokyklų mokytojų choru. Šiuo metu jame dainuoja beveik 40 žmonių. Tačiau šiuo skaičiumi ambicingas choras neapsiriboja ir kviečia naujus choro narius nuo spalio mėnesio prisijungti prie pastiprėjusio kolektyvo. „Repetuojame kartą per savaitę, 2 valandas, bet ateityje planuojame repetuoti dažniau. Mūsų repeticijų laikas yra labai patogus mokytojams. Juokaujame, kad iš karto po pamokų – į muzikos terapiją. Tad naudodamasis proga kviečiu visus mylinčius muziką ir norinčius dainuoti prisijungti ir susisiekti su choro vadovu el. paštu rimvydas10@gmail.com“, – kviečia T. Morkūnas.

 

Ilgametis choristas motyvuoja, kad prisijungti tikrai verta: „Choro vadovas Rimvydas Mitkus jau yra gavęs kvietimą gruodžio mėnesį pasirodyti Londono scenoje – laukia aktyvus repeticijų laikas. Tad dar kartą labai nuoširdžiai kviečiu naujus narius prisijungti prie šaunaus, besiplečiančio Vilniaus miesto profesinių mokyklų choro.“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.