Nepakartojama pamoka

Radvydas Jieznys
,
10 klasės mokinys

Sausio 22 dieną Kauno rajono Šlienavos pagrindinėje mokykloje lankėsi viešnia iš Pietų Korėjos Jee-soo Kim, deja, dėl susiklosčiusios padėties pasaulyje mums, dešimtos klasės mokiniams, nebuvo galimybės susitikti ir bendrauti gyvai. Smagu, kad šis faktas nesutrukdė anglų kalbos mokytojai Violetai Pakštienei, fizinio ugdymo mokytojai Joanai Šiugždinienei ir lietuvių kalbos mokytojai Ingridai Straleckienei organizuoti įdomios integruotos pamokos „Zoom“ platformoje „Lietuvių ir korėjiečių kultūros ir sporto ypatumai“, kurioje susipažinome su Jee-soo Kim, mergina iš Pietų Korėjos. Jee-soo Kim atvyko iš Seulo – Pietų Korėjos sostinės. Seule gyvena daugiau nei 10 milijonų žmonių. Galima tik įsivaizduoti, kokia mažytė gyvenvietė jai atrodo mūsų Šlienava! Jee-soo Kim mums papasakojo apie Pietų Korėjos tradicijas, šventes, maistą, kultūrą, orą, sportą ir kalbą (pasirodo, žodis „taip“ korėjietiškai tariamas taip pat kaip lietuviškas „ne“). Mes ją supažindinome su, mūsų nuomone, gražiausiais lietuvių kalbos žodžiais ir jų reikšmėmis: miškas, mama, jūra, saulė, krepšinis (ši sporto šaka Pietų Korėjoje nėra populiari, nes ten žmonės žemaūgiai) ir, žinoma, ačiū… Jee-soo Kim labai patiko mūsų mažytė, bet jauki mokykla, patiko Lietuvos gamta, lietuvių draugiškumas ir svetingumas. Klasės draugė Raminta Rainytė sugebėjo nustebinti ne tik viešnią, bet ir mus: ji rišlia ir taisyklinga korėjiečių kalba papasakojo apie save ir apie mūsų mokyklą. Ši žinia, kad Raminta moka korėjietiškai, mus nustebino, o viešnią sužavėjo.

 

Ačiū mokytojoms, organizavusioms šį susitikimą, už galimybę pažinti kitą kultūrą. Tokios pamokos įkvepia mokytis, bendrauti, plėsti akiratį, pažinti save ir pasaulį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.