Nemokamos interaktyvios priemonės ekonomikos mokytojams

Lietuvos laisvosios rinkos institutas atveria galimybę visiems nemokamai naudotis elektroniniu vadovėliu „Ekonomika per 31 valandą“. Vadovėlis, kaip geriausia mokymo priemonė, apdovanotas Londono knygų mugėje ir „Templeton“ prizu Niujorke. Iš jo mokosi daugiau nei 80 proc. šalies devintokų ir dešimtokų.

„Kiekvienas mokinys dabar gali nemokamai, tiesiai iš namų, kokybiškai mokytis ekonomikos. Mūsų tinklo ekonomikos mokytojams interaktyvus mokymas ne naujiena. Jie pamokoms ruošiasi naudodamiesi interaktyvia mokytojo knyga ir mokinius skatina informacijos ieškoti internete, socialiniuose tinkluose, nagrinėti ekonomikos aktualijas iš viso pasaulio. Toks mokymas pamokas priartina prie realaus gyvenimo, vaikai mokosi, lyg žaistų kompiuterinį žaidimą, mokytojai pamokoms ruošiasi greitai ir be vargo“, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

 

„Vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“ – inovatyvi knyga su daug kūrybinių užduočių, lengvai suprantama ir šiuolaikiškai pateikta informacija. Labiausiai mokiniai vertina užduotis ir knygoje paslėptus QR kodus. Darbą su šiuo vadovėliu palengvina interaktyvi mokytojo knyga. Joje galima rasti ne tik užduočių atsakymus, bet ir papildomas veiklas, mokomuosius filmukus, kurie mokiniams palieka įspūdį, sukelia daug emocijų“, – pasakoja ekonomikos mokytoja Oksana Švydka.

 

Elektroninis vadovėlis ir kita interaktyvi medžiaga pravers ne tik nuotoliniam mokymui(si), bet ir sugrįžus į klases. Priemonės bus naudingos ne tik ekonomikos, bet ir pilietinio ugdymo, etikos ir kitose pamokose. Taip pat ir tėvams, ugdantiems vaikus namuose.

 

Nemokamas 9–10 kl. e-vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“. Čia suprantamai paaiškinti pagrindiniai ekonomikos principai, užduotys savarankiškam ir klasės darbui, komiksai, iliustracijos, QR kodai vedantys į vaizdo klipus, pagrindinės sąvokos, ekonomikos faktai, mitai ir patarimai. Naudokitės elektroniniu vadovėliu, kaip įprastu popieriniu. Jį rasite čia.

 

Interaktyvi mokytojo knyga „Ekonomika per 31 valandą“. Mokytojai čia ras visų užduočių atsakymus, gaires diskusijoms, daug papildomų užduočių, idėjų, vaizdo klipų ir kitų dalykų, kurie virtualiai ekonomikos pamokai padės pasiruošti per 10 minučių. Mokytojo knygos ieškokite čia.

Pilietinio ugdymo, etikos ir ekonomikos mokytojo knyga „Pilietis per 31 valandą“. Ar robotai atims mūsų darbus? Kas geriau – 400 eurų pašalpa ar 400 eurų atlyginimas? Per pasaulį ritasi populizmas: banga ar cunamis? Aplinkai draugiškas verslas: mitas ar realybė? Ir daug kitų mąstyti provokuojančių ir socialinį sąmoningumą skatinančių integruoto ugdymo temų 9–12 klasėms. Įvairios užduotys, vaizdo klipai, žymių žmonių pasisakymai, idėjos projektams bei daug kitos naudingos medžiagos nemokamai prieinamos www.mokytojoknyga.lt visų dalykų mokytojams.

 

Savarankiški kursai moksleiviams „Ekonomika aktyviai“. Kodėl deimantai brangesni už vandenį? Kam priklauso mėnulis? Ir 28 kitos smagios pamokos bei užduotys moksleiviams čia.

 

Nemokamos elektroninės knygos. Čia galite skaityti net 15 žymių autorių knygų svarbiausiomis ekonomikos, politikos, filosofijos temomis.

 

Filmukai. 46 lietuviškai įgarsinti filmukai ekonominėmis temomis, pavyzdžiui, „Kaip įveikti skurdą pasaulyje?“, „Kodėl kuro kainos tokios didelės?“, „Kas nutiktų, jei nebūtų kainų?“ ir panašiomis.

 

Nacionalinis ekonomikos egzaminas. Kodėl pirmosios braškės brangesnės? Kuo bitkoinai skiriasi nuo eurų? Kokia buvo barzdos mokesčio paskirtis 18 a.? Ir šimtai kitų mąstyti ir ekonomika domėtis provokuojančių klausimų www.ekonomikosegzaminas.lt, tinkančių ne tik mokiniams, bet ir jų mokytojams.

 

Lietuvos laisvosios rinkos instituto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.