Neišlaikiusiems matematikos egzamino – VGTU tiesia pagalbos ranką

Neda Černiauskaitė

Rugpjūčio 5 d. paskelbti valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai. Deja, šiais metais skaičiai nedžiugina – egzamino neišlaikė kas trečias abiturientas. Moksleiviai, neišlaikę lietuvių kalbos, matematikos ar užsienio kalbos egzamino, negali pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Prasti valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatai gali sugriauti daugelio moksleivių svajones studijuoti aukštojoje mokykloje, tačiau Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studijų prorektorius Romualdas Kliukas ramina ir siūlo alternatyvas būsimiems studentams.

„Norime suteikti galimybę moksleiviams išbandyti save, pajausti, ką reiškia studijos bei įsilieti į universiteto gyvenimą. Tai puiki proga studijuoti“, – teigia R. Kliukas.

Kaip vieną iš alternatyvų moksleiviams, kurie nelaikė arba neišlaikė būtino valstybinio brandos egzamino (lietuvių kalbos, matematikos ar užsienio kalbos) arba nesurinko minimalaus konkursinio balo, prorektorius įvardija galimybę teikti prašymus dalinėms parengiamosioms studijoms bei tapti klausytojais.

Stojantieji turi galimybę studijuoti du semestrus ir kiekviename jų mokytis trijų studijų dalykus (15 kreditų – pusė semestro apimties).

Penkiolikos kreditų studijų semestro kaina: inžinerijos, informatikos mokslų – 737,75 euro; matematikos mokslų – 509,25 euro; socialinių mokslų, verslo ir viešosios vadybos – 417,25 euro.

„Dalinių studijų metu studentai turės galimybę lankyti parengiamuosius nemokamus matematikos ir fizikos kursus, kurie padės pasiruošti VBE perlaikymui. Tai puiki galimybė pagilinti jau turimas žinias bei įgauti naujų, iš VGTU dirbančių savo srities profesionalų“, – teigia R. Kliukas.

 

Perlaikius egzaminus ir stojant 2021 m. per bendrąjį priėmimą kviečiame stoti į pasirinktos VGTU programos I kursą bei užsiskaityti baigtų dalinių studijų dalykus. Taip pat svarstoma galimybė sėkmingai baigusiems dalines studijas pereiti į II kursą, įsipareigojant trūkstamus kreditus išlaikyti per pirmuosius studijų metus.

Alternatyva taikoma visoms studijų programoms, išskyrus Architektūrą, Kraštovaizdžio architektūrą, Kūrybines industrijas, Pramogų industrijas, Orlaivių pilotavimą ir Skrydžių valdymą.

„Kita alternatyva, taikoma visoms VGTU studijų programoms, jei konkursinis balas lygus arba didesnis nei 5,4, stoti ir į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Pagrindinis jūsų tikslas – pabaigti pirmąjį semestrą be akademinių skolų. Tuomet galėsite dalyvauti konkurse ir pretenduoti į valstybės finansuojamą studijų vietą“, – vardija prof. R. Kliukas.

 

Primename, kad studentai, mokantys už studijas, po kiekvieno semestro gali pretenduoti į studijų įmokos kompensaciją. Apie 20 proc. studentų, mokėjusių už studijas, valstybė grąžina pinigus.

Be to, 2020 m. įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą – 2021 m. galima perlaikyti VBE, pasiekti minimalų balą ir stoti į tos pačios studijų programos valstybės finansuojamą vietą. Jei finansavimas bus laimėtas, studentas bus perkeltas į II kursą.

Visiems įstojusiems, VGTU užtikrins gyvenamąją vietą bendrabutyje.

„Noriu pabrėžti, kad alternatyvų yra, tik reikia jomis pasidomėti ir pasinaudoti. Kviečiu būti aktyviais ir rasti labiausiai tinkantį sprendimą“, – sako VGTU prorektorius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.