Neformaliojo švietimo specialistams sukurtos naujos programos

Įgyvendindama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuotą „Neformaliojo vaikų švietimo programų sukūrimo ir vykdymo paslaugų“ projektą, „Biznio mašinų kompanija“ (BMK) sukūrė ir neatlygintinam naudojimui Lietuvos pedagogams pristatė dvidešimt naujų programų.

 

BMK informacinių technologijų edukacinių projektų vadovo Mindaugo Valinevičiaus teigimu, Lietuvoje neformaliajam švietimui tenka susidurti su nemenkais iššūkiais. Ypač jaučiamas netolygus jo programų prieinamumas didmiesčiuose ir kitose Lietuvos vietovėse.

„Nors turime labai daug kūrybingų žmonių, jų entuziazmas išgaruoja, kai reikia administruoti projektus. Tikrai retas pedagogas turi laiko išteklių, kad galėtų rūpintis visais administraciniais projektų reikalais. Viena iš priežasčių, atvedusių mus į šį projektą, ir buvo tai, kad turime ilgametę patirtį ne tik kuriant, bet ir administruojant švietimo projektus“, – patirtimi dalijasi M. Valinevičius.

 

Per projektą BMK su partneriais sukūrė ir įgyvendino dvidešimt neformaliojo švietimo programų: po penkias programas keturiose skirtingose švietimo srityse. Rinkdamasi, kokias programas kurti, kas galėtų įgyvendinti jas praktiškai, įmonė konsultavosi su žinomais Lietuvos švietimo ekspertais. Tai leido pamatyti tikrą Lietuvos neformaliojo švietimo problematiką.

Sukurtomis neformaliojo švietimo programomis naudotis gali visi Lietuvos ugdymo įstaigų ir neformaliojo švietimo organizacijų mokiniai. Susidomėjus programų įgyvendinimu, tereikia kreiptis į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą.

 

Apie neformaliojo švietimo naudą sukurtą vaizdo filmą žiūrėkite čia.

 

Daugiau informacijos: Mindaugas Valinevičius, BMK informacinių technologijų edukacinių projektų vadovas

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.