NE patyčioms mūsų mokyklose!

Jurga Naimavičiūtė-Skuolienė
,
Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro anglų k. mokytoja
Rasa Rusovičiūtė
,
socialinė pedagogė

Patyčios mokykloje vis dar nesibaigianti ir skaudi problema visame pasaulyje. Dažniausiai patyčių objektu tampa silpnesni, „kitokie“ vaikai, turintys įvairių negalių. Norėdamas išspręsti šią problemą ir rasti būdų kaip kovoti su šiuo reiškiniu  Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras kartu su Portugalijos mokykla  „Agrupamento de Escolas do Ponfirm, Portalegre“, kurioje mokosi vaikai su klausos negalia, sukūrė „eTwinning“ projektą „Bullying-NOT in our schools!“. Prie projekto prisidėjo Lenkijos, Turkijos bei Jordanijos bendrojo lavinimo mokyklos.

 

Kovo mėnesį prasidėjęs projektas sėkmingai savo veiklą tęsė ir karantino metu. Mokiniai sukūrė projekto logotipą, žiūrėjo trumpus vaizdo įrašus apie projekte dalyvaujančias šalis, dalyvavo pamokoje apie patyčias, diskutavo dviejuose tarptautiniuose susitikimuose patyčių tema, žaidė „Kahoot“ žaidimą.

Šio projekto veiklų metu įgyvendinama bendra strategija susijusi su europinių vertybių ugdymu – tolerancijos, nediskriminavimo, pagarbos.

 

Mokiniams šios projektinės veiklos labai patiko, tad birželį planuojamas dar vienas tarptautinis susitikimas „Zoom“ platformoje. Projektą vainikuos draugystės apyrankės, kurias mokiniai gamins penkiose šalyse: Turkijoje, Jordanijoje, Lenkijoje, Portugalijoje ir Lietuvoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.