Naujos sveikatinimo formos ankstyvojo amžiaus vaikų sveikatos stiprinimui

Sonata Uosienė
,
Mažeikių l.-d. „Linelis“ mokytoja metodininkė

Sveikata – pati didžiausia žmogaus vertybė. Išugdyti sveiką, stiprų, gerai fiziškai ir psichiškai išsivysčiusį žmogų yra didžiulis menas. Jau ankstyvoje vaikystėje susiformuoja pirmieji sveikos gyvensenos įgūdžiai, poreikis sveikai gyventi. Mažeikių lopšelis-darželis „Linelis“ dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioje programoje ir sėkmingai vykdė projektą „Augu sveikas“, kurio pagrindinis tikslas – saugoti ir stiprinti ankstyvojo amžiaus vaikų sveikatą, formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius.

 

Naujai įrengtoje sveikatinimosi erdvėje mažieji ugdytiniai taisyklingai atliko pėdų profilaktikos pratimus, daug judėjo, žaidė, grūdinosi, formavo taisyklingą laikyseną. Su projektu buvo supažindinti ankstyvojo amžiaus ugdytinių tėvai, jiems parengtos atmintinės „Sveikos kojytės – tiesi nugarytė“. Tėveliai, suprasdami, kad reikia stiprinti savo vaikų sveikatą, patys aktyviai įsijungė į sportines pramogas: kartu su savo mažyliais noriai mankštinosi, išbandė pėdų profilaktikai skirtus įvairius paviršius, po aktyvių veiklų kamuoliukų baseine atliko atsipalaidavimo pratimus. Projektinėje veikloje dalyvavo ir savanoriai – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos moksleiviai. Su mažaisiais ugdytiniais gimnazistai sportavo, atliko pėdučių masažą, kartu žaidė kamuoliukų baseine, išbandė įvairias sportines žaidimų priemones.

 

Projekte dalyvavę moksleiviai įgijo žinių apie sveikos gyvensenos pradmenis ir kaip svarbu juos formuoti jau ankstyvajame amžiuje. Sveikatos projekto dalyvių apklausos rezultatai parodė, kad projektas buvo sėkmingas: ugdytinių tėvai džiaugėsi vaikams suteikta galimybe aktyviai ir sveikai leisti laiką, mokytojai ieškojo įdomių sveikatos stiprinimo formų ir jas įgyvendino, ugdytiniai pamėgo sveikatinimosi erdvę, savanoriai teigiamai įvertino įgytą patirtį darželyje ir išreiškė norą ateityje įsitraukti į panašius projektus.

 

Manome, kad Mažeikių lopšelyje-darželyje „Linelis“ vykdytas projektas buvo paveikus: bendruomenė ne tik pasiekė išsikeltą tikslą – stiprinti vaikų fizinę sveikatą, tačiau, kaip parodė projekto rezultatai, lygiagrečiai buvo stiprinama ir vaikų emocinė sveikata.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.