Nauji žmonės Europai – nauja Europa pasauliui

Ieva Vidauskienė
,
projekto koordinatorė

Tarptautiniai švietimo projektai – veiklos, teikiančios naudą tiek mokiniams, tiek mokytojams. Tuo įsitikino ir Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija, nuo 2018 m. kartu su mokyklomis partnerėmis iš Kipro, Italijos, Olandijos, Čekijos ir Vokietijos dalyvaudama „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projekte „Nauji žmonės Europai – nauja Europa pasauliui“ (angl. „New People for Europe – New Europe for the World“). Projekto tikslas – skatinti kompetencijų ir įgūdžių įsisavinimą bei socialinį verslumą tarp jaunų žmonių, naudojant atvirąjį švietimą ir inovatyvią praktiką skaitmeninėje erdvėje.

 

Numatyti 4 susitikimai suplanuotiems tikslams įgyvendinti. Pirmas susitikimas vyko kovo 17–23 d. Kipre, Derinijoje, Gymnasio Eirinis kai Eleytherias. Projekte, kurio tema „Learning for Future Environment“, kartu su manimi, Ieva Vidauskiene, ir pavaduotoja Stase Vaškūniene dalyvavo šeši Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistai. Visos šalys pristatė save ir savo mokyklas, dalyvavo įvairiose veiklose: gamino saulės energija varomas mašinas, dalyvavo lenktynėse, susipažino su vėjo jėgainių nauda ir aplankė Kipro sostinę Nikosiją. Vizitas ne tik suteikė galimybę pažinti kitą kultūrą gyvenant vietinėse šeimose, bet ir pagerino santykius tarp mokytojų ir mokinių.

 

Gegužės 19–25 d. vyko antras susitikimas Olandijoje, Almelo mieste, Het Erasmus mokykloje. Vizito tema „Learning for Life“. Per kelionę gimnazistai atrado kažką naujo savyje, kituose ir pasaulyje. Gyvendami naujose šeimose, dirbdami tarptautinėse grupėse, bendraudami su vietiniais miesto žmonėmis, mokiniai panaudojo savo užslėptas savybes: komunikabilumą, nuoširdumą, smalsumą, lyderystę ir jautrumą. Tarptautinės grupės aptarė XXI a. mokyklos idėją ir šiuolaikinius mokymosi įgūdžius, savo mintis perteikė ir pristatė kurdami trumpametražius filmus. Ši kelionė mokinius privertė į gyvenimą pažvelgti kitomis akimis, vertinti mus supantį pasaulį, džiaugtis kiekviena akimirka.

 

„Erasmus+“ projekto patirtis yra neįkainojama ir neišdildoma. Linkiu kiekvienam patirti tokių akimirkų, kada bendras darbas ir tikslas perauga į draugystę. Kiekvienas projektas yra tarsi ištrūkimas iš rutinos ir kasdienio gyvenimo, bet drauge tai galimybė tobulėti naujose srityse.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.