Naujas profesinio mokymo centras „Žirmūnai“ žada permainų

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras jungiasi su Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla. Naujoji įstaiga bus žinoma kaip profesinio mokymo centras „Žirmūnai“.

 

Sujungus šių dviejų mokyklų materialines bazes ir būsimas investicijas, konsolidavus profesijos mokytojų ir pedagoginio personalo kolektyvą, tikimasi, kad centro galimybės ir patrauklumas išaugs, o mokymo programų įvairovė išsiplės.

Kaip teigia laikinai Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro direktoriaus pareigas einantis Romualdas Stašinskas, rudenį laukia dideli pokyčiai, o naujasis centras bus stipresnis ir šiuolaikiškesnis. „Viena iš valstybės strateginių švietimo vystymo krypčių ir yra didesnė miesto įstaigų specializacija, telkiant aukštos kvalifikacijos specialistus, įrangą, sudarant geresnes mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimo sąlygas. Susivieniję galėsime įsigyti naujausios mokymų įrangos, atnaujinsime erdves“, – apie būsimas permainas sako R. Stašinskas.

 

Profesinio mokymo centras „Žirmūnai“ skirs daugiau dėmesio verslo poreikiams, profesinio ir neformaliojo mokymo programas siūlys atsižvelgdamas į darbo rinkos paklausą. Numatomas glaudus centro bendradarbiavimas su Užimtumo tarnyba, kitais socialiniais partneriais.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė įsitikinusi, kad toks įstaigų susijungimas Vilniuje – seniai lauktas ir sektinas pavyzdys kitiems. „Iš viešbučių ir restoranų verslo pozicijų matome, kad toks maitinimo, viešbučių ir sveikatos srities specialistų mokymo konsolidavimas vienoje miesto įstaigoje sudarys galimybes glaudžiau bendradarbiauti su verslu, drauge užtikrins kokybiškesnį specialistų parengimą, spręs programų pritaikymo konkrečių įmonių poreikiams, besimokančiųjų praktikų ir įsidarbinimo klausimus“, – neabejoja E. Šiškauskienė.

 

„Žirmūnai“ ruoš plataus spektro paslaugų darbuotojus: virėjus, konditerius, barmenus, masažuotojus, viešbučių darbuotojus, apskaitininkus, slaugytojo padėjėjus, socialinio darbuotojo padėjėjus, lankomosios priežiūros darbuotojus, auklėtojo padėjėjus, kasininkus-pardavėjus, siuvėjus, grožio specialistus – kirpėjus, manikiūrininkus, masažuotojus ir kt.

Taip pat numatoma plėsti centro tarptautinius mainus, padėti įgyti praktinių profesinių įgūdžių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, sudaryti sąlygas dirbti ir mokytis jauniems tėvams. Naujasis centras ketina būti atviras ir palankus aplinkai, nauja įstaiga atvers savo sporto aikštynus ir laboratorijas, rengs vakarinius kursus, seminarus, kitus renginius.

 

UAB „Komunikaciniai projektai“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.