Naujai gimęs kalėdiniu žaisliuku

Danguolė Tumėnienė
,
pradinių klasių mokytoja metodininkė
Gabrielė Misevičienė
,
pradinių klasių mokytoja

Plėtojant STEAM ir ekologinį ugdymą pradinėse klasėse, lapkričio 10 d. – gruodžio 10 d. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazija organizavo respublikinį 1–4 pradinių klasių mokinių darbelių iš antrinių žaliavų konkursą „Naujai gimęs kalėdiniu žaisliuku“. Konkurso tikslas – parodyti, kaip tausojant aplinką, naudojant turimus išteklius, galima mažinti vartotojiškumą ir iš antrinių žaliavų sukurti įvairių kalėdinių žaisliukų. Konkursas organizuotas ir įvykdytas nuotoliniu būdu. Džiaugiamės dalyvių aktyvumu. Konkurse su savo mokiniais dalyvavo net 54 pradinių klasių mokytojai. Sulaukėme 156 kūrybinių darbelių – kalėdinių žaisliukų iš 28 Lietuvos švietimo įstaigų. Vertinimo komisija atrinko 27 laureatus. Mokiniai apdovanoti spalvingais diplomais ir padėkomis. Esame dėkingi antrokės Aurėjos mamai Irmai Damaševičienei už diplomų ir padėkų sumaketavimą. Diplomai ir padėkos papuošti konkurso laureatų darbais. Sukūrėme ir elektroninę knygą apie konkursą, ją galite pavartyti čia.

 

Dėkojame konkurse dalyvavusioms švietimo bendruomenėms už kūrybiškumą ir pavyzdį saugant gamtą. Tikimės, kad šis konkursas paskatino mokinių domėjimąsi ekologija ir aplinkosauginiu ugdymu ir vis dažniau kalėdines eglutes namuose puoš sukurti eko žaisliukai.

 

Kiekvienas mūsų gali nedaug, bet susitelkę, visi drauge galime išsaugoti pagalbos besikviečiančią Žemę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.