Nauja patirtis Lenkijoje

Ausma Šereivienė
,
projekto koordinatorė

Spalio 20–26 d. Šiaulių r. Bubių mokyklos pedagogų ir mokinių komanda – aš, projekto koordinatorė mokykloje anglų kalbos mokytoja Ausma Šereivienė, dailės ir technologijų mokytoja Raimonda Valančienė, dvi septintos klasės mokinės Airida Buivydaitė ir Meda Šidlauskaitė bei šeštokė Austėja Rudminaitė – vykome į jau ketvirtąjį programos „Erasmus+“ KA2 projekto partnerių susitikimą Seradze (Lenkija). Mokykla nuo 2018 m. rugsėjo vykdo tarptautinį projektą „Vaivorykštės vaikai“ (angl. „Rainbow Children“), kurio pagrindinė idėja ir tikslas – kuo geriau susipažinti su migracijos problemomis partnerių šalyse, mažinti imigrantų vaikų atskirtį mokyklose ir bendruomenėse.

 

Komanda šiltai ir draugiškai buvo sutikta Seradzo miesto Jono Pauliaus II gimnazijoje. Mokyklos direktorė Renata Daniszewska, mokytojos Marzena Clapka ir Malwina Javorska pristatė savo mokyklą, jos istoriją, ugdymo ypatumus ir prioritetus. Svečių komandos turėjo galimybę stebėti mokinių veiklas, bendrauti su mokytojais, stebėti ir net dalyvauti koncertinėje programoje.

Šiltai svečius sutiko ir Seradzo miesto meras Jaroslawas Kazmierczakas, savivaldybės salėje mokyklos projekto grupės nariai supažindino su imigracijos ir emigracijos situacija mieste, šalyje.

Per partnerių susirinkimą buvo pristatyti namų darbai: imigrantų istorijos, aptartos projekto veiklos, partneriai sutarė dėl antrųjų projekto vykdymo metų užduočių, kalbėjo apie projekto poveikį jame dalyvaujančioms institucijoms, informacijos apie veiklas sklaidą, temos aktualumą. Dalyviai taip pat apsilankė radijo stotyje, kur atsakė į žurnalistų klausimus apie vykdomą projektą.

 

Projekto dalyviai lankėsi Torunėje – mieste, apipintame legendomis, kurio senamiestis 1997 m. buvo įtrauktas į UNESCO pasaulinės kultūros paveldo sąrašą. Lodzėje – trečiame pagal gyventojų skaičių Lenkijos mieste. Vroclave – daugiau nei šimto tiltų ir keturių šimtų nykštukų mieste.

Per visą susitikimo savaitę dalyviai gilino anglų kalbos žinias, daug sužinojo apie Lenkijos kultūrą, tradicijas, mokiniai susirado naujų draugų, o mokytojos dalijosi patirtimi su kolegomis iš užsienio. Savaitė kaimyninėje Lenkijoje netruko prabėgti. Kitas susitikimas vyks vasarį projektą koordinuojančios institucijos šalyje – Turkijoje.

 

Visos veiklos finansuojamos „Erasmus+“ programos lėšomis. Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.