Nauja patirtis ieškant muzikos, technologijų ir inžinerijos ugdymo galimybių ikimokyklinio ugdymo įstaigoje

Viktorija Milevičienė
,
Šiaulių r. Kuršėnų l.-d. „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja, projekto koordinatorė
Dovilė Jokubauskienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

STEAM ugdymas vis sparčiau veržiasi į ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą. Ieškant daugiau galimybių Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Eglutė“ bei dar penkios Airijos, Ispanijos, Norvegijos, Estijos ir Latvijos ugdymo įstaigos, įgyvendina „Erasmus+“ KA229 projektą „STEAM pritaikymas“ (angl. „Full STEAM Ahead“) – dėmesys ir skaitmeninis raštingumas yra mūsų požiūris į ugdymą. Šio projekto tikslas – naudoti daugiau skaitmeninių įrankių ir daugiau kurti skaitmeniniu būdu, įsitraukiant į visas penkias STEAM – gamtos mokslų (angl. Science), technologijų (angl. Technology), inžinerijos (angl. Engineering), meno/dizaino (angl. Art) ir matematikos (angl. Mathematics) sritis.

 

Balandžio 20–23 d. Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ projekto vykdymo komanda organizavo virtualius mokymus (angl. LTTA – learning, teaching, training, activities), kurių tema – „Muzika ir technologijos“ (angl. „Music and Technologies“). Virtualių mokymų metu projekto dalyviams pristatytas išskirtinio lietimo jutiklių modulis „Joylabz Makey Makey“ ir jo pritaikymas muzikinėse veiklose: iš antrinių žaliavų pagamintas pianinas, gitara, būgnai, metalofonas, jungiami prie „Makey Makey“ modulio ir nešiojamojo kompiuterio skambėjo kaip tikri muzikos instrumentai. Mokymams pasiruošimas vyko išbandant „Makey Makey“ praktiškai ir pritaikant ugdymo veiklose. Šių veiklų metų ugdytiniai lavino muzikos, technologijų ir inžinerijos kompetencijas. Mokytojai prieš mokymus studijavo ir analizavo „Makey Makey“ įrenginio galimybes ir jas išnaudojo su savo ugdytiniais. Tarptautinių mokymų metu buvo pateiktos atviros veiklos, kuriose ugdytinai siejo muzika su technologijomis.

 

Mūsų mokytojai ir ugdytiniai daug atrado galimybių muzikiniam ugdymui pasitelkiant technologijas ir inžineriją su „Makey Makey“, tad pasitelkus savo vaizduotę ir kūrybiškumą, galite sukurti neįtikėtinų dalykų, kaip pavyzdžiui: grojantis „bananų pianinas“, skirtingais būgnų garsais skambančios pavasarinės gėlės ir pan.

 

Daugiau informacijos apie projektą ir įgyvendinamas veiklas galite rasti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.