Nauja ekonomikos viktorina: kada vanduo vertingesnis už deimantus? 

Į šį ir kitus klausimus atsakyti bei ekonomikos žinias pasitikrinti visus norinčius kviečia ketvirtadienį prasidėsianti ekonomikos viktorina. Ją inicijuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT).

 

„Šia iniciatyva norime paskatinti ne tik labiau domėtis ekonomika, bet ir nustebti, kiek daug mūsų kasdienių sprendimų pagrįsti ekonomikos principais. Ekonomiką mes patiriame kasdien. Jos principų atpažinimas, išmanymas padeda sprendimus priimti tada, kai turimi ištekliai, priešingai nei mūsų norai, yra riboti, – sakė LLRI Švietimo centro vadovė Justina Kuncaitienė. Organizuodami Nacionalinį ekonomikos egzaminą supratome, kad vienos dienos ekonomikos žinioms pasitikrinti ir naujų įgyti negana. Tad ieškojome būdo nuolat treniruoti ekonomikos raumenis ir skatinti ekonominį raštingumą.“

 

 

Visi ekonomikos viktorinos klausimai skatina mąstyti, kviečia pažvelgti į situacijas, susijusias su mainais rinkoje, asmeniniais finansais, ekonomine politika, verslumo pagrindais.

 

„Jau ne vienerius metus kalbame, kaip svarbu kelti mūsų šalies finansinio raštingumo lygį. Gilintis į ekonomikos žinias jaunimui atrodo nuobodu, ypač kai tai pateikiama akademine kalba. O juk ekonominių žinių mums prireikia kiekvieną dieną. Tikimės, kad ši iniciatyva pažadins norą suprasti, kad ekonomika, nors ir turinti daug taisyklių, verta mūsų smalsumo“, – teigia LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

 

Viktorinoje galima dalyvauti neribotą kiekį kartų. Kiekvieną kartą prisijungus turėsite atsakyti į 30 uždarų klausimų, kuriuos platforma atrinks iš daugiau kaip 150 skirtingų užduočių. O atlikus testą, bus galima pasigilinti į teisingus atsakymus.

 

„Kiekvienas viktorinos dalyvis gaus bent vieną klausimą, susijusį su subjektyviosios vertės teorija. Būtent ji padeda atsakyti į klausimą, kada vanduo tampa brangesnis už deimantus – kęsdami nepakeliamą troškulį dykumoje, už lašelį vandens turbūt atiduotumėte ne vieną maišelį deimantų“, – kalbėjo J. Kuncaitienė.

 

Pirmąsias šešias projekto savaites geriausiai ekonomikos viktorinoje pasirodę dalyviai bus apdovanoti partnerių ir piniginiais prizais. Aktyviausia mokykla bus apdovanota banko „Luminor“ įsteigtu prizu – finansinio raštingumo kursu „Digiklasė“ platformoje.

 

„Vos skaičius pažinęs pradinukas gali paklausti, kodėl vieną dieną degalinėje kuro kaina vienokia, kitą – kitokia. Nuo atsakymo į jo klausimus prasideda finansinio raštingumo formavimas. Džiugu, kad atsiranda vis daugiau iniciatyvų, skatinančių tiek stiprinti savo žinias šioje srityje, tiek pasitikrinti savo progresą. Mes taip pat nuoširdžiai kviečiame jose dalyvauti, juk ekonominis raštingumas – tai esminiai įgūdžiai, leidžiantys priimti sumanius finansinius sprendimus“, – sakė „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovė Lietuvoje Giedrė Blazgienė.

 

Nacionalinį ekonomikos egzaminą globoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Registruotis viktorinai ir ją spręsti galima čia: ekonomikavisur.lrt.lt

 

Apie Lietuvos laisvosios rinkos institutą

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, įsteigta 1990 metais. Instituto misija – įtvirtinti individo laisvės ir atsakomybės, laisvosios rinkos bei ribotos valdžios idėjas. LLRI atlieka tyrimus reikšmingais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes, užsiima švietėjiška veikla.

 

Lietuvos laisvosios rinkos instituto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.