Nacionalinis konkursas „Taislius augyminis“

Birželio 10–11 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (LMNŠC) kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir Žemaitijos nacionaliniu parku organizavo renginį „Taislius augyminis“, skirtą Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metų minėjimui. Renginys pavadintas pirmojo Lietuvos floros tyrinėtojo žemaitiškai parašyto mokslinio veikalo vardu (liet. „Augalų sistema“).

 

Renginio metu keturios komandos, kurias sudarė mokiniai iš Klaipėdos, Žagarės, Vilkaviškio ir Marijampolės bei jų mokytojai, varžėsi rūšių ralyje – bandė surasti ir nufotografuoti kuo daugiau skirtingų augalų rūšių. Per kiek daugiau nei vieną valandą rūšių ralio dalyviai Žemaitijos nacionalinio parko žolynuose aptiko net 120 skirtingų augalų rūšių. Tarp jų – retai pastebimą driežlielinių šeimos augalėlį paprastąjį varpenį. Augalų stebėjimai buvo patalpinti platformoje iNaturalist, todėl jie turi mokslinę vertę – surinkti botaniniai duomenys keliaus į tarptautinę biologinės įvairovės duomenų bazę GBIF ir galės būti naudojami viso pasaulio mokslininkų tyrimuose. Šiame puslapyje galite pamatyti, kaip sekėsi kiekvienai ralio komandai, kokios rūšys buvo surastos bei kitą įdomią informaciją. 

 

Renginio dalyviai ne tik vaikštinėjo pievose ir tyrinėjo jų augalus, bet ir susipažino su kitais Žemaitijos nacionalinio parko turtais – aplankė parko lankytojų centrą ir Užgavėnių kaukių ekspoziciją, o naktinio pasivaikščiojimo metu surado šviečiančią jonvabalio patelę bei stebėjo įspūdingą rožinės spalvos kolibrį primenantį naktinį drugį – mažąjį sfinksą.

 

Augalų rūšių ralio organizatoriai dėkoja Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro mokytojai Airai Lažauninkienei, Joniškio r. Žagarės gimnazijos mokytojai Daivai Skirienei, Marijampolės sav. Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos mokytojai Sigitai Dzimijonienei, Klaipėdos technologijų mokymo centro mokytojai Redai Pogoželskienei ir jų mokiniams už dalyvavimą renginyje bei užsidegimą tyrinėti Lietuvos gamtą.

 

LMNŠC inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.