Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje – šventė

Šventė atėjo dar prieš Velykas. Vakar, kovo 27 d., atidarytas naujas, modernus Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos bendrabutis. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Šioje mokykloje mokosi beveik 900 talentingų mokinių, apie 200 jų yra atvykę iš kitų Lietuvos vietovių. Naujasis bendrabutis pastatytas per 2015–2017 m. Bendrabutyje įrengti šiuolaikiški kambariai su sanitariniais mazgais. Taip pat atsirado jaukios erdvės, poilsio zonos. Senasis mokinių bendrabutis prieš trejetą metų buvo nugriautas iki pamatų, o jo vietoje pradėtas statyti naujas, ekonomiškas pastatas.

 

Renatos Česnavičienės nuotraukos

Taigi, jau po Velykų atostogų auklėtiniai, kurie atvyksta mokytis iš kitų miestų, gyvens naujose patalpose prie pat mokyklos. Nuostabus sutapimas, kad kaip tik šiuo metu mokykloje pradėtas pasiruošimas naujų mokinių priėmimui 2018–2019 m. m.

Mokyklos bendrabutis sudaro galimybę gabiems vaikams iš visos Lietuvos atvykti mokytis į sostinės M. K. Čiurlionio menų mokyklą, tai dažnai vienintelis šansas lavinti savo gebėjimus. O pasak pasaulyje garsaus dirigento Gintaro Rinkevičiaus, mokyklos bendrabutyje augusio nuo antros klasės, „tie, kas negyveno bendrabutyje, niekada nesupras, kas tai yra“.

 

Mes nespėjome pasikalbėti apie tvarką ir taisykles naujajame bendrabutyje, nors tikėtina, kad iš esmės niekas per daug ir nesikeis. Kambaryje vaikai gyvens po du. Kas ir su kuo gyvens skirstoma pagal amžių ir meno pakraipą. Dailininkai gyvena su dalininkais, muzikai su muzikais… Kiekviename senojo bendrabučio kambaryje stovėjo pianinas, nes ne tik muzikos, bet ir baleto skyriaus mokiniams iki tam tikros klasės yra privalomos fortepijono pamokos.

 

Kiekviena grupė, kurią sudaro to paties amžiaus vaikai, turi atskirą darbo klasę, kur gali ruošti pamokas, pailsėti, pažiūrėti televizorių, filmą ar koncertą. Bendrabutyje buvo įrengta kompiuterių klasė, dirbo 14 auklėtojų, turinčių pedagoginį išsilavinimą, muzikos dalykų saviruošos mokytojai, naktimis bendrabutyje budi naktiniai auklėtojai. Jie prižiūri, kad būtų tvarka.

O kol kas… prie M. K. Čiurlionio menų mokyklos tyliai vaikštinėja šventė.

 

Mūsų inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.