Muzikuojanti Kalėdų eglutė

Danguolė Tumėnienė
,
LSU Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Baigėsi Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje (nuo lapkričio 7 iki gruodžio 12 dienos) organizuotas ir vykdytas Respublikinis nuotolinis 1–4 pradinių klasių mokinių darbelių iš antrinių žaliavų konkursas „Muzikuojanti Kalėdų eglutė“. Konkurso tikslas – parodyti, kaip, tausojant aplinką, panaudojant nebenaudojamus daiktus, galima mažinti vartotojiškumą ir iš antrinių žaliavų sukurti įvairių kalėdinių žaisliukų muzikos instrumentų tematika. Tai jau trečiasis konkursas eko tema mūsų progimnazijoje, kuris pravėrė galimybių duris  įdomiam ir reikšmingam ekologiniam pradinių klasių mokinių ugdymui. Progimnazijos pradinių klasių mokiniai, savo sukurtais eko muzikos kalėdiniais žaisliukais – instrumentais puošė eglutę. Ją papuošė gitaromis, dūdelėmis, būgneliais, smuiko raktais ir natomis. Džiugino ir žaliaskarės šakose įsitaisę senovinis gramafonas, fortepijonas, medilofonas, varpeliai. Respublikos pradinukai savo kūryba dalinosi atsiųsdami eko žaisliukų nuotraukas ir trumpus pristatymus. Konkurse su mokiniais dalyvavo 58 mokytojai, sulaukėme net 125 mokinių darbų iš 33 Lietuvos švietimo įstaigų.

 

Lietuvos pradinių klasių mokytojai aktyviai dalyvauja „eTwinning“ platformos projektuose. Džiugu, kad „eTwinning“ projektinių veiklų mokytojų bendradarbiavimas persikėlė ir į šį konkursą. Net 10 „eTwinning“ mokytojų  bendraminčių kartu su savo mokiniais, tęsė veiklas dalyvaudami konkurse, skatindami savo mokinius kurti daiktus, prikeldami juos „gyventi“ ir džiuginti iš naujo. Tai mokiniams ir patiko, ir pavyko.

 

Vertinimo komisija atrinko 15 laureatų. Pateikti darbai buvo vertinami keturiose pradinių klasių mokinių amžiaus grupėse pagal šiuos kriterijus: temos atitikimą, tikslinį ir kūrybišką antrinių žaliavų panaudojimą, vizualinį darbo patrauklumą, elementų išskirtinumą ir meniškumą, kūrinio išbaigtumą.

 

Kviečiame pavartyti knygą, kurioje  rasite ir konkurso laimėtojų darbus ir kūrybines idėjas:

 

Dėkojame konkurso dalyviams už bendradarbiavimą ir tvaraus bei atsakingo gyvenimo įgūdžių ugdymą kartu. Yra sakoma, kad kiekvienas mūsų gali nedaug, o visi drauge mes galime išsaugoti Mūsų Žemę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.