Muzikos mįslių konkurse sėkmė šypsojosi Butrimonių gimnazijos „Linksmiesiems skruzdėliukams“

Vasario 10 d. Alytaus r. Butrimonių gimnazijos 2–4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Gina Griškoniene ir Sigita Žvinakiene vyko į Vilniaus miesto muzikos ir vidurinių mokyklų mokinių konkursą-mįslių vakarą „Kaip pavadinčiau aš?“. Tai kūrybiškumo ir vaizduotės šventė, į kurią jau penktus metus mūsų gimnazijos mokinius pakviečia projekto-konkurso organizatorė Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytoja Violeta Česaitienė.

 

Per šventę klausėmės 16 muzikinių kūrinių-mįslių, kuriuos atliko muzikos mokyklos trečių klasių auklėtiniai. Mūsų mokyklos, Simono Daukanto progimnazijos ir Algirdo muzikos mokyklos mokiniai buvo suskirstyti į kūrėjų ir vertintojų komandas. Butrimonių gimnazijos kūrėjų komandai vadovavo mokytoja S. Žvinakienė. Mūsų auklėtiniai savo komandą pavadino „Linksmieji skruzdėliukai“. Šis pavadinimas puikiai atitiko mokyklos talismaną skruzdėliuką.

 

Išklausiusios muzikos kūrinį-mįslę, komandos per minutę turėjo sugalvoti kuo įdomesnį pavadinimą, atitinkantį muzikos charakterį. Muzikos atlikėjas išsirinkdavo labiausiai patinkantį pavadinimą. Kūrėjų komanda, kurios pavadinimą pasirinkdavo atlikėjas, gaudavo vieną tašką.

Netinginiavo ir mokinių vertintojų komanda, kuriai vadovavo mokytoja G. Griškonienė. Komisija atidžiai klausėsi kūrinių ir skyrė nominacijas. Pasibaigus muzikinei renginio daliai, komisijos nariai turėjo greitai apsispręsti, kam jas įteikti. Sunku nebuvo, nes daugeliu atvejų mokinių sprendimai sutapo. Įteikdami nominacijas ir gėles, pastebėjome, kad mūsų mokinių ir profesionalių muzikos mokyklos vertintojų nuomonės sutapo.

 

Labai džiaugiamės, kad mūsų komanda „Linksmieji skruzdėliukai“ puikiai atliko kūrybinę užduotį, jų sugalvoti pavadinimai buvo šmaikštūs, įdomūs, todėl muzikos atlikėjai dažniausiai juos rinkosi. Butrimonių gimnazijos kūrybinė grupė „Linksmieji skruzdėliukai“ laimėjo I vietą. Visi mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais. Gražiausias renginio akimirkas padėjo įamžinti mūsų gimnazijos IIg klasės mokiniai Airydas Balynas ir Mantas Steponavičius.

 

Tokie renginiai palieka didelį įspūdį mokiniams, jie jaučiasi svarbūs, savarankiški, turi galimybę paklausyti klasikinės muzikos kūrinių, atliekamų jų bendraamžių. Nuotaikingoje tarpmokyklinio bendradarbiavimo šventėje netrūko geros nuotaikos, kokybiškos muzikos, kūrybiškumo, varžytuvių emocijų ir nenuilstamo azarto.

 

Butrimonių gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.