Muzikos ir šokio spektaklis M. K. Čiurlionis „Gyvenimo pilys“

Evelina Butienė
,
Kauno M. Petrausko scenos menų m-klos kanklių mokytoja metodininkė
Agnė Pranculytė-Jončienė
,
Kauno M. Petrausko scenos menų m-klos fortepijono mokytoja metodininkė

„Laikas – tai labai svarbi poema, tik man orkestro grojama. Kažkas man trukdo klausyti – nieko negirdžiu. O gaila, kompozicija eina vis toliau, galbūt netrukus pasibaigs. Tai, ko neišgirdai, – pražus. Ta kompozicija – tai gyvenimas, ir ji tik vieną kartą būna grojama. Bet reikia turėti šviesą su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėje visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesą savyje ir eitų savo keliu.“ M. K. Čiurlionis

 

Šį pusmetį Kauno Miko Petrausko scenos menų mokykla du kartus Kauno miestui pristatė mokyklos mokinių ir jų mokytojų atliekamą muzikos ir šokio spektaklį M. K. Čiurlionis „Gyvenimo pilys“. Pirmasis spektaklis įvyko sausio 11 dieną Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, o antrąjį galėjome pamatyti gegužės 13 dieną Kauno Girstučio kultūros centre. Mokyklos direktorės Linos Kaubrienės-Stunžėnienės inicijuotas muzikos ir šokio spektaklis nukėlė į pažintį su M. K. Čiurlionio gyvenimo kūryba, jo mintimis ir pasauliu, kuriame jis gyveno. Skambant žinomiausiams kompozitoriaus kūriniams atgijo paveikslai, įtraukiantys šokėjus ir muzikantus į integralią visumą (vizualizacijos kurtos Sauliaus Pauliuko), skambėjo jo parašyti tekstai iš dienoraščių, laiškų.

 

M. K. Čiurlionio sukurta pasaka scenoje atgijo aktoriaus Dainiaus Svobono ir teatro skyriaus mokinio Jokūbo Kajacko (mokyt. Vitalija Vyšniauskaitė) įgarsintais balsais.

 

Spektaklio šokėjų, choro, bei muzikantų kostiumai buvo sukurti pagal kostiumų dailininkės Eglės Marijos Leonovienės eskizus, kuriuose atsispindėjo kompozitoriaus tapybos spalvinė gama, bei šio genijaus paveikslų veikėjai.

 

Miško mote nuotr.

Spektaklio režisierė – šokėja, choreografė Indrė Puišytė-Šidlauskienė su savo kūrybine komanda spektaklio siužetu „Gyvenimo pilys“ pristatė didžiojo menininko kūrybą, kuriame dalyvavo apie 100 muzikos, šokio, teatro skyriaus mokinių ir 20 mokytojų. Skambėjo M.K.Čiurlionio Noktiurnas fis-moll VL178, cis-moll VL183, preliudai H-dur VL186, b-moll VL119, h-moll VL182, kanonas c-moll VL216, kompozitoriaus harmonizuotos lietuvių liaudies dainos „Plaukia antelė“, „Beauštanti aušrelė“ VL32 ir kiti kūriniai. Šio spektaklio kulminacija tapo gerbiamo kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus išėjimas į sceną, bei atliktas jo paties sukurtas kūrinys „Preliudas M. K. Čiurlionio atminimui“.

 

Džiaugiamės renginio sėkme. Tai buvo puikus pavyzdys, kaip įmanoma suderinti skirtingas meno rūšis.  Džiaugiamės, kad M. K. Čiurlionis įdomus  jauniems žmonėms, kad jie  nori suprasti ir išreikšti jį per muziką bei šokį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (3)

  • Ingrida

    Nepaprastai gražus spektaklis! Puikiai paruošti vaikai. Malonu buvo stebėti tokius profesionalius mokinių pasirodymus.

  • Jūratė

    Nepaprastai gražus reginys! Likau sužavėta, kaip meniškai, jautriai ir profesionaliai apjungtos muzikos, šokio ir vizualiojo meno sritys. Labai įdomiai sukurtas siužetas iš M.K.Čiurlionio minčių apie žmogaus gyvenimo kelią. Ir, žinoma, abejingų nepalieka pačių mokinių bei mokytojų atliekama muzika ir šokis. Ačiū už galimybę nors trumpam atitrūkti nuo kasdienybės, pasineriant į nuostabų M.K.Čiurlionio kūrybos pasaulį!

  • Vaiva

    Labai prasmingas,jausmingas ir nuoširdus reginys! Neįtikėtiai gražiai sujungti, pateikti skirtingų menų ugdytiniai. Manau, kad buvo malonu ir gera stebėti šį spektaklį visiems, nes ovacijos ir plojimai skambėjo ilgai. Didelis AČIŪ už idėją ir jos įgivendinimą visai kūrėjų, mokytojų komandai ir, aišku, mokiniams, kurie padovanojo nuostabų vakarą. Jūs visi ŠAUNUOLIAI!