Muzikos ir cirko pasaulyje

Lina Martinkutė, Benedikta Pučkytė
,
Panevėžio muzikos m-klos mokytojos

Nuo 2009 m. Panevėžio muzikos mokyklos mokytojos įgyvendina Panevėžio miesto lopšelius-darželius sudominusį tęstinį projektą „Muzikos taku“. Šį kartą bendradarbiavimo tradiciją su savo mokiniais tęsėme lopšelyje-darželyje „Žilvinas“, kuriame balandžio 26 d. tryliktą kartą vyko tęstinio edukacinio projekto renginys „Mūzos pokštai muzikos ir cirko pasaulyje“. Temą padiktavo Pasaulinė cirko diena, vykstanti trečiąjį balandžio šeštadienį. Renginį organizavome mes, Panevėžio muzikos mokyklos mokytojos Lina Martinkutė, Benedikta Pučkytė. Pas mažuosius klausytojus vykome su muzikine programa, teikiančia daug gerų emocijų.

 

Didžiausia intriga buvo iš didžiulio ekrano vaikams mojantis ir kalbantis linksmasis Klounas. Pasitelkus informacines ir komunikacines technologijas klausytasi pasakos apie cirką. Vaikai sužinojo, kad pirmasis cirkas Europoje atsirado Anglijoje, kad visais laikais cirkas keliavo, daugelis pasirodymų prasideda skambant fanfaroms. Jos skambėjo ir Klouno sekamoje pasakoje, todėl klausytojai pasijuto tarsi cirko arenoje. Mažieji jautėsi jaukiai ir patogiai, nes su jais buvo ir jų žaislai, kurie kartu šoko, klausėsi, dalyvavo, plojo. Kaip ir tikrame cirke, pasirodymus lydėjo gyva muzika, atliekama sintezatoriumi ir fortepijonu.

 

Muzikos mokyklos mokinių atliekami kūriniai, vaizdo projekcijos, vaizdingi mokytojų pasakojimai ir aktyvus mažųjų klausytojų ir jų žaislų įsitraukimas į bendrą veiklą improvizuotoje cirko arenoje suteikė netikėto džiaugsmo. Mažieji auklėtiniai gavo užduočių, atsakinėjo į klausimus, dalijosi įspūdžiais. Jiems buvo malonu muzikos mokyklos mokinių atliekamuose kūriniuose išgirsti paukščių balsus, šokti kartu su kūrinių herojais, atpažinti cirko artistų atributiką.

 

Skambant ansambliui „Fantazija Paganinio tema“, vaikai pabandė įsivaizduoti ateities cirką: kokie artistai galėtų pasirodyti, kokia ir kokiais instrumentais atliekama muzika skambėtų? Juk Klounas animaciniame filme rodė įvairius instrumentus. Taip buvo apibendrinta, kokią šventę gali padovanoti cirko artistai ir cirke skambanti muzika. Filmo personažai, artistai, muzikantai ir linksmasis Klounas, pabaigęs sekti pasaką, atsisveikino su jaunaisiais cirko ir muzikos mylėtojais.

Susipažinę su cirko ir muzikos teikiamomis galimybėmis, dalydamiesi gerais išgyvenimais, mažieji klausytojai atsisveikino su Panevėžio muzikos mokyklos atlikėjais tikėdamiesi susitikti kitą kartą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.