Muzikinis vasaros projektas „Lauko muzikos instrumentų diena“

Deimantė Vaitkaitienė
,
Kauno Šančių lopšelio-darželio vyresnioji muzikos mokytoja

Pasaulinės muzikos dienos minėjimo proga norime pasidžiaugti, kad Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų kiemuose muzikos garsai skamba ne tik muzikos dieną. Skambesys netilo ir vasaros laikotarpiu. Birželio ir liepos mėnesiais vyko mano, Kauno Šančių lopšelio-darželio vyresniosios meninio ugdymo (muzikos) pedagogės Deimantės Vaitkaitienės, ir partnerių „Percussion Play Baltics“ inicijuotas respublikinis ikimokyklinių ugdymo įstaigų meninis projektas „Lauko muzikos instrumentų diena“.

 

Kauno Šančių lopšelio-darželio komanda – pirmasis darželis Lietuvoje, kuris dar 2017 m. šiuolaikiškai pažvelgė į muzikinį ir kūrybinį vaikų ugdymą, mažųjų judumą, teigiamos emocinės atmosferos darželyje kūrimą, kieme įsirengdama UAB „Percussion Play Baltics“ muzikos instrumentų muzikinę erdvę, greitai tapusia labiausiai lankoma vieta, kurią pamėgo ne tik šios ugdymo įstaigos vaikai, bet ir jų tėveliai.

 

Projekte, skirtame puoselėti muzikavimą netradicinėje erdvėje, dalyvavo per penkiasdešimt ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš įvairių Lietuvos kampelių. Dalyvius raginome groti lauke, ugdymo įstaigų kiemuose, įvairiose miesto erdvėse, gamtoje. Vaikai grojo lauko metalofonais, lauko ksilofonais, varpais ir būgnais, savadarbėmis muzikos garsus skleidžiančiomis priemonėmis, o mokytojai geranoriškai dalijosi muzikavimo patirtimi, kūrybinėmis idėjomis, įžvalgomis ir vaizdine medžiaga, specialiai šiam renginiui sukurtoje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Lauko muzikos diena“, kurios informacija ir dabar pasiekiama. Projekto pabaigoje muzikos pedagogams išdalinti padėkos raštai.

 

Džiaugiamės Lietuvos muzikos mokytojų išradingumu. Muzika yra žmogaus augimo, vystymosi ir brandos pagrindas. Todėl vaikams ypatingai svarbi kasdienė muzikinė veikla, lydima švarių, grynų ir harmoningų garsų.

Projektas – tęstinis, tad viliamės susitikti antrajame etape. Visus kasdien telydi muzikavimo džiaugsmas. Iki kitų susitikimų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.