Muzikinis Rudenėlio šventės vaidinimas „Ūkininkai ir šeimininkės“

Asta Blaškevičienė, Zita Dzetaveckienė
,
Marijampolės vaikų l.-d. „Vaivorykštė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Pasaka ir muzika – tai kelias į vaikų kūrybiškumo ugdymą. O kai pasaka yra inicijuota, sugalvota vaikų – tai tampa tarsi mažųjų aktorių vaizduotės išlaisvinimu ir labai žaviu reginiu. Kadangi už lango vis dar nuostabiai gražus ruduo, dovanojantis ne tik spalvas, daugybę veiklos bei rudeniškų darbų, kad tik spėk suktis, tad ir penkiamečių aktorių improvizuotas muzikinis vaidinimas „Ūkininkai ir šeimininkės“ papasakojo apie paskutinius rudeniškus lapkričio mėnesio darbus: taip vaikai per žaismingus žaidinimus, daineles, ratelius ir pasakojimus daugiau sužinojo apie įvairius rudens darbus – darbščiaisiais ūkininkais pavirtę berniukai malė miltus, kepė duoną, tvarkė įsivaizduojamą dvarą, mergaitės – šeimininkės taisė svečiams stalą, vaišino skaniąją moliūgų sriuba, o pabaigę visus darbus – darbelius visi įsivaizduojamo ir labai originaliai apipavidalinto dvaro gyventojai trankiai sušoko ir uždainavo darbų pabaigtuvių daineles, žaidė žaidimus.

Vaikų vaidyba – tai viena iš labai svarbių ikimokyklinio amžiaus vaikų meninio ugdymo pasiekimo dalių. Todėl ši veikla turi ne tik itin glaudų ryšį su emociniu socialiniu ugdymu, kuri padeda vaikams atsiskleisti, ugdytis kūrybiškumą ir pasitikėjimą savimi, bet ir yra vaikų kritinio mąstymo, bendravimo ir bendradarbiavimo ugdymo, kalbinė raškos priemonė. Svarbu – smagi, patraukli aplinka ir galimybės išreikšti save bei, žinoma, puiki nuotaika! O jos vaikams tą rytmetį tikrai netrūko…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.