Muzikinė pasaka vaikams „Žemės spalvos”

Giedrė Daugelienė, Ugnė Sabaitytė

Vilniaus B. Jonušo muzikos mokykla, bendradarbiaudama su VšĮ „Culture live“ bei „White piano hall” koncertų sale Vilniuje, surengė edukacinį projektą „Muzika visiems. Tai – autorinis lietuvių kompozitoriaus, vargonininko, pianisto ir pedagogo Vitalijaus Neugasimovo kūrinių vaikams ir vokalo pedagogės Aušros Kiuraitės-Svilainienės projektas, muzikinė pasaka vaikams – „Žemės spalvos“. Projektas finansuojamas Lietuvos Kultūros tarybos.

Projekto metu klausytojai supažindinami su lietuvių kompozitoriaus Vitalijaus Neugasimovo fortepijonine kūryba, kuri spalvingai ir magiškai įtraukia į muzikinę kelionę po skirtingas Žemės stichijas, Metų laikus. Pasitelkus gabiausių Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos moksleivių atlikimą, skambant spalvingiems paties kompozitoriaus atliekamiems kūriniams, klausytojas keliauja per stebuklingą garsų pasaulį, paslaptingą erdvę į, kurią norisi sugrįžti vėl ir vėl. Kiekvieną metų laiką įprasmina Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos mokytojos metodininkės Aušros Kiuraitės-Svilainienės kurtos vaizdžios, nepaprastai teatrališkos istorijos. Puošnūs, kiekvienam metų laikui pritaikyti kostiumai subtiliai atskleidžia gamtos gožį, trapumą, jos spalvas. Meditatyvi, kartu gyva ir poetiška V. Neugasimovo muzika, sintezėje su be galo įtaigiai Aušros Kiuraitės-Svilainienės sukurtais tapybiškais personažais sukuria nepakartojamą muzikinę pasaką vaikams „Žemės spalvos“.

 

„Nuostabi savo paprastumu idėja – grįžti prie gamtos ir muzikos ryšio… Kaip svarbu tai išlaikyti mūsų laikmečiu, kai aplinkui tiek daug išorinio blizgesio, ir tiek mažai tikros prasmės… Skirtingas gamtos stichijas bei jas atspindinčią improvizacinę muziką vienija spontaniška prigimtis, unikalus reiškinys, kurio praktiškai neįmanoma išreikšti žodžiais, galima tik išjausti… Labai noriu tikėti, kad ši iniciatyva padės jauniausiems planetos gyventojams prisiminti natūralias vertybes ir pasirinkti kelią harmonijos link… “ – įspūdžiais apie projektą dalijasi kompozitorius Vitalijus Neugasimovas.

 

Kompozitoriui antrina ir Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Aušra Kiuraitė-Svilainienė: „Šioje muzikinėje pasakoje, norėjau parodyti kokia nuostabi yra mūsų Žemė, turinti keturias gamtos stichijas – Orą, Ugnį, Vandenį, Žemę, keturis Metų laikus – Pavasarį, Vasarą, Rudenį, Žiemą, keturias pasaulio šalis – Pietus, Vakarus, Rytus ir Šiaurę, taip pat keturias ir vėjo kryptis bei paros laikus. Ir viskas šioje žemėje tarsi keliauja ratu, vieną seka kita, ir taip buvo, yra ir bus… Visame kame vyrauja tie patys dėsniai. Didžiulis kontrastas šiai meditatyvinei pagarbiai monotonijai, tai  šių laikų nesuvokiamos galimybės paprasta telefono žinute, akimirksniu perskrieti iš vienos šalies į kitą. Tai tarsi grėsmė nusistovėjusiai tvarkai. Šiomis istorijomis norėjau priminti, kad viską, ką turime, sukūrė ir dovanojo mums pati Žemė. Tad džiaukimės ja, gėrėkimės, saugokime, tausokime ir mylėkime ją.“

 

Projekto autorės ir sumanytojos Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos mokytojos Ugnė Sabaitytė, Giedrė Daugelienė, Aušra Kiuraitė-Svilainienė vieningai sutaria, kad šis projektas – neįkainojama patirtis visiems dalyviams, kuri ilgam išliks atminty tiek kaip jauniesiems atlikėjams, ugdant scenos patirtį, tiek ir kaip jauniesiems klausytojams įsisavinant ir pažįstant naujas meno išraiškos priemones, apjungiančias muziką bei teatrą.

 

Svarbu pastebėti, kad projektą galima rasti „YouTube“ ir „Facebook“ platformose. Jis visiems klausytojams prieinamas čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.