Muzika: matau, girdžiu, piešiu

Kristina Saulevičienė
,
meninio ugdymo (muzikos) mokytoja metodininkė
Julita Leckienė
,
meninio ugdymo (dailės) mokytoja

Muzika arba garsinė raiška žmogų lydi visą gyvenimą. Vienus garsus girdime, kitus galime įsivaizduoti mintimis. Sako, kad kurtieji garsą gali „išgirsti“ – įsivaizduoti liesdami skirtingų faktūrų paviršius ar pajausdami širdimi. Paprastai muzika mes vadiname įvairių garsų, pauzių, ritmo kūrinius, kurie atliekami skirtingais muzikos instrumentais: styginiais, pučiamaisiais, klavišiniais, mušamaisiais ir pan. Skiriasi ne tik instrumentų paskirtis ar tembras, bet ir jų pagaminimas: vienus galime pasigaminti patys, kitus gali atstoti net buityje naudojami ir lengvai nesudėtingam muzikiniam kūriniui pritaikomi prietaisai bei įrankiai. Tačiau profesionaliam muzikos atlikimui ir sudėtingam muzikiniam kūriniui atlikti naudojami specialūs, itin kruopščiai gaminami muzikos instrumentai, kuriuos kuria ir daugybę šimtmečių tobulina meistrai iš viso pasaulio.

 

Mes, Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis“ meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Kristina Saulevičienė ir meninio ugdymo (dailės) mokytoja Julita Leckienė norėdamos vaikučiams atskleisti daugiau paslapčių apie muzikos instrumentus, „Meškučių“ ir „Giliukų“ grupių ugdytiniams pravedėme edukacinę-integracinę veiklą „Muzika: matau, girdžiu, piešiu“. Per muzikos pamoką supažindinome vaikučius su muzikos instrumentais bei jų tembrais, vėliau muzikines emocijas ugdytiniai perteiks kūrybiniuose darbeliuose per dailės pamoką.

 

 

Ugdytiniai buvo supažindinti su šiais instrumentais: gitara, ukulėle, būgnais, akordeonu, pianinu, dūdele, klarnetu, smuiku. Visi nekantravo išgauti gitaros, ukulėlės akordus, pravirkdyti smuiką, pajusti būgnų skleidžiamą garso galią, išgauti akordeono, pianino garsus. Ugdytiniai suprato, kad visi instrumentai turi savo paslaptis, kurias atskleisti prireikia daug darbo ir atkaklumo. Edukacijos pabaigoje visi tapo muzikantais ir atliko L. Remeikenės dainą „Orkestras“. Smagu buvo matyti vaikučių iš smalsumo žibančias akis, plačias šypsenas, gerą nuotaiką.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.