Mūsų visų dovana Žemei

Viktorija Karmazaitė
,
Vilniaus l.-d. „Šnekutis“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė

Kaip ir tikriausiai nemaža dalis sostinės darželių, Vilniaus lopšelis-darželis „Šnekutis“ šiemet nusprendė dalyvauti „Gyvosios planetos“, „Apkabinkime Žemę“ ir „Laimingas vanduo“ komandos paskelbtame konkurse „Žmogaus dovana Žemei“. Turėjome šokti balandžio 10 d., tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių kyla klausimas ar vis tik šią idėją šiemet pavyks įgyvendinti. Džiaugiamės tuo, kad mūsų kolektyvas intensyviai ruošėsi, repetavo ir nusifilmavo pasiruošimą. Tik šio apdairumo dėka jau turime filmuotą medžiagą ir lauksime tolesnės konkurso eigos.

 

Esant dabartinei situacijai, „Šnekučio“ komanda nori priminti, kad vieningi, rimti ir atsakingi turime būti ne tik dėl sklandančio viruso ar paskelbtos pandemijos. Mes, žmonės, turime būti vieningi ir atsakingi kasdien, rūpintis savo planeta, saugoti ją. Kitu atveju planeta kentės nuo taršos „viruso“ taip, kaip mes šiuo metu kenčiame nuo koronaviruso. Būkite sąmoningi, ir atsakingi ekologine prasme piliečiai, padovanokime visi kartu gyvybės dovaną mūsų planetai Žemei!

 

Na, o savo šokiu norime pasakyti labai daug: pradedant daina ir choreografija, baigiant dizaino ir emocijų išraiškos aspektais. Choreografijos idėja sudaryta iš kelių dalių. Pradžioje ankstyvą pavasarį nubudę ir besistiebiantys pro šiukšles augalėliai simbolizuoja po žiemos miego nubudusius žmones, tik dabar susimąsčiusius apie ekologiją, gamtos saugojimą. Antrasis etapas yra tarsi kartų kova: vyresnioji karta – juodi žmonės, kurie jau prisidėjo prie gamtos niokojimo ir nori ištaisyti savo klaidas, o jaunoji karta – mūsų šviesuliai, ateities viltis, kurie bando daryti viską, kad tik išgelbėtų mūsų planetą. Tačiau šios dvi kartos niekaip nesusitaria, kuri imsis gelbėti Žemę, ir nepasidalija valdžios. Trečiasis etapas, kai abi kartos pagaliau supranta, kad pasaulis nėra tik juodai baltas, kad jame yra gausybė kitų spalvų, kurios spindės ir egzistuos tik tada, kai kartos dirbs išvien, kai ras kompromisą. Šokio pabaigoje klausiame visų, ar Jūs supratote, kaip veikia šis pasaulis ir ko jam reikia?

Dėl „Šnekučių“ siunčiamos žinutės rimtumo šokėjų veidai rimti, galvos nunarintos žemyn ir akys žiūri į žemę.

 

Muzika – QUEEN „The prophets song“; choreografija – Viktorija Karmazaitė.

Šokėjai – pedagogės: Gintarė Laurinėnaite, Žydrė Kilbauskienė, Nijole Strolienė, Dorota Dolgovečnaja, Rima Palumickienė, Viktorija Karmazaitė; vaikai: Laura Grigalavičiūtė, Tobias Pijus Eigillson, Karina Lukšytė, Liepa Butkutė, Jonas Urbonas, Paulina Nedrušlianskaja.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras