Motyvacija – galinga jėga dirbti pedagogu

Natalija Zabolevičienė

„Mokytojams buvo suteiktas žodis ne tam, kad užmigdytų savo mintis, o kad pažadintų svetimas.“ (V. Kliučevskis)

 

Pastaruoju metu labai dažnai tenka girdėti, skaityti apie tai, kad trūksta pedagogų. Aš sutinku ir palaikau Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos dr. Vaidos Jurgilės nuomonę, kad viena iš priežasčių, kodėl trūksta pedagogų, yra tai, kad jauni žmonės prisibijo mokytojo darbo, iššūkių ir yra įtikėję, kad tai labai varginantis ir neįdomus, gal net nuobodus darbas.

 

Manau, tam, kad darbas tave džiugintų, teiktų teigiamų emocijų, skatintų nuolat tobulėti, nebijoti klysti ir kt., turėtum jausti pašaukimą savo darbo sričiai – profesijai. Juk pedagogo darbas – tai ne tik ugdomosios medžiagos perteikimas ugdytiniams. Tam, kad suprastum vaiką, padėtum siekti geresnių rezultatų ir kt., reikia jį jausti. Dažnai tenka „nusileisti“ iki vaiko lygio, kad suprastum, įsijaustum į jo vidinį pasaulį. Ką jis galvoja? Kas jam kelia nerimą? Kodėl jis elgiasi vienaip ar kitaip?

 

Man rūpi kiekvienas vaikas, kad ir koks jis būtų. Mane motyvuoja šis darbas tuo, kad galiu realiai padėti vaikui net tada, kai atrodo ir patys tėvai išsigandę, nuleidžia rankas ir nemato išeičių iš vienos ar kitos sudėtingos situacijos. Taip, tai yra ilgas ir sunkus darbas, bet rezultatas įkvepia ne tik mane, tėvus, bet ir vaiką, kuris pradeda gebėti lavintis be mokytojo pagalbos. Labai džiaugiuosi, kad savo profesijoje turėjau galimybę keltis kvalifikaciją, dalytis savo patirtimi įvairiuose šaltiniuose ir kt. Neužtenka būti geru savo dalyko žinovu, reikia mokėti pateikti žinias, naudotis technologijomis, būti tarptautiškam, nuolat sekti pasaulio įvykius, turėti savo nuomonę aktualiais globaliais klausimais. Man būti pedagogu – gyvenimo būdas.

 

Neverta neigti: mes visi dirbame dėl pinigų. Tačiau turbūt nė vienas žmogus negali ilgai ir prasmingai dirbti tik dėl jų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.