Moliūgo gimtadienis

Akmenės r. Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ bendruomenė jau penktus metus dalyvauja Tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“, kurį organizuoja Vilniaus lopšelis-darželis „Rūta“. Dalyvaudami projekte siekiame nuosekliai ugdyti vaikų pažinimo ir gamtamokslinę kompetencijas bei efektyvinti mokytojų ir šeimos bendradarbiavimą.

Kasmet oranžinio traukinio kelionė pradedama maža sėklyte, kurią mokytojas ir vaikai pasėja, vėliau, jau ūgtelėjusius, daigelius nešasi į namus. Namuose prižiūri, puoselėja, o rudenį derlius vėl sugrįžta į darželį. Kai kuriuos moliūgus užauginame ir darželio kieme esančiose „Vaikų sodelio“ lysvėse. Džiaugsminga diena, kai derlius ne tik pintinėje atnešamas, bet ir karučiuose atvežamas. Tada suformuojamas moliūgų traukinys, prie jo vaikai fotografuojasi, džiaugiasi atsineštais moliūgais. Veiklos nestinga, moliūgai – surikiuojami, suskaičiuojami, išmatuojami didžiausi, išrenkami gražiausi.

 

Šiais metais paminėjome penktąjį Saulėto oranžinio traukinio gimtadienį, ta proga sukūrėme kompoziciją „Moliūgo gimtadienio tortas“. Kompozicijai panaudojome ne tik užaugintus moliūgus, bet ir įvairių daržovių, vaisių, gėlių.

Dėkojame tėveliams, mokytojoms, visai bendruomenei, už aktyvų dalyvavimą, drauge patirtą pažinimo džiaugsmą bei dalijimąsi saulėtomis oranžinio kūrybiškumo idėjomis.

 

Akmenės r. Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ bendruomenės inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.